Aizvērt

Investē, ražo un ievieš kārtību

2015. gada 12. februārī, 14:55
Raksta autors: Dina Poriņa
Investē, ražo un ievieš kārtību
Foto: Aivars Vētrājs
Tukuma mežizstrādes uzņēmuma Stiga RM regulārie sludinājumi Kurzemniekā, ka saplākšņa ražotnei Kuldīgā tiek iepirkti bērza finierkluči, liecina – pērn darbu apturējušais Kurzemes finieris (KF) ir atdzīvojies.

Maksātnespējīgā uzņēmuma telpas, ko par parādiem pārņēma Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum, novembrī tika iznomātas Stigai RM, kas tūlīt sāka gatavoties ražošanai. Pašlaik ražotnes vadītājs ir Viesturs Krēvics, vairākas reizes nedēļā ierodas arī Stigas RM īpašnieks Andris Ramoliņš.

 

Drīz būs ar pilnu jaudu

 

A.Ramoliņš skaidro, ka pirmās saplākšņa kravas pārdotas jau janvārī, viss tiek eksportēts, daži partneri ir Anglijā un citur: „Iekarojam tirgu, bet pārdošana vēl nav tā svarīgākā.

Strādā visi cehi, pagaidām uz pusslodzi.

Ražošanas jauda nav liela, tomēr tāda, kāda Kurzemes finierim bija ziedu laikos.” Apaļkoki kā izejviela neesot problēma, jo lielākoties tos piegādā paši – Stiga RM. Taču sākta sadarbība ar Latvijas lielākajiem mežizstrādātājiem, kravas iepirktas arī no Kuldīgas puses zemnieku saimniecībām.
Šomēnes jābūt gatavam jaunajam apkures katlam ar automātisko regulēšanu (KF vadītāja Dzintara Odiņa laikā tas bija plānots pērn līdz jūnijam – aut.). Tad ražotne strādās ar pilnu jaudu četrās maiņās. Pašlaik nodarbināti 62 cilvēki – vismaz divreiz vairāk, nekā Stigai RM bija uzdots, paņemot ražotni nomā. Bet tiks pieņemts vēl ap 30 darbinieku.

 

Ieguldītas lielas summas

 

„Esam nopirkuši blakus divus asfaltētos laukumus līdz Ventspils ielai. Tur būs apaļkoku šķirošanas līnija, daļa iekārtu no Zviedrijas jau piegādāta. Tehniskajā nodrošinājumā investēta liela nauda,” uzsver A.Ramoliņš. „Vecās iekārtas sadarbībā ar somiem restaurētas. Bija noklīdušas dažas detaļas, piemēram, tik svarīgas kā skeneri, kas saistīti ar programmatūru, – tikai viena šāda sadaļa maksā ap 100 000 eiro.

Mūsu pārstāvji bija uz pārrunām Somijā par skeneru iegādi.

Ir arī nopirkts frontālais iekrāvējs, autoiekrāvējiem bijis kapitālais remonts. Februārī remontā vēl būs iesaistīti arī mūsu darbinieki no Tukuma. Pēc tam rūpnīcai jātiek galā bez papildspēkiem.”

 

Uzrauga, bet kausē ledu

 

„Darbinieki saņem algu un sociālās garantijas – visu, kas pienākas,” uzsver Stigas RM īpašnieks. „Jāatzīst: decembris psiholoģiski bija smags, saskārāmies ar neuzticību.

Cilvēki bija novesti tiktāl, ka neticēja, ka mūsu vārdi pārvērtīsies par darbiem.

Sapulces vairs nerīkojam – ejam uz priekšu un darām. Mūsu lēmumi cilvēku stāvokli nepasliktina, tikai uzlabo.” Piesakoties arī daži jauni darbinieki, piemēram, no Rīgas atnācis kuldīdznieks, kurš iepriekš strādājis Latvijas finierī.
„Diemžēl divus strādniekus jau esam atlaiduši, vienu par alkohola lietošanu darba vietā un darba laikā. Sākumā biežāk, bet tagad, ja ir aizdomas, pārbaudām ar alkometru. Neslēpšu, ka rūpnīca noklāta ar 46 videokamerām – cenšamies ieviest disciplīnu un gribam kolektīvu stiprināt. Ražošanā visas nelaimes ceļas no dzeršanas un smēķēšanas. Pirmā ir aizliegta, otrajai ierīkotas divas speciālas vietas. Tas nav tikai kārtības, bet kopīgās drošības dēļ.”

 

Vispirms cilvēki, tad īpašumi

 

Šonedēļ Maksātnespējas administrācija (MA) pirmajiem 25 KF darbiniekiem izmaksājusi valsts noteikto kompensāciju no Darbinieku prasījumu garantiju fonda, informē maksātnespējas administrators Andris Bērziņš. Pavisam viņš saņēmis vairāk nekā 80 darbinieku prasījumus. Bet kreditoru (finanšu iestādes Altum, Valsts ieņēmumu dienesta, piegādātāju un darbinieku) kopīgais prasījums pret KF esot starp trim un četriem miljoniem eiro, lielākā daļa pienākoties kredītu devējai Altum.

Līdz šim es un mani palīgi bijām piesaistīti galvenajam – nokārtot dokumentus par darbiniekiem. Tas izdevies diezgan ātri, kaut parasti tā nenotiek,”

saka A.Bērziņš. Par to esot jāpateicas sadarbībai ar pašvaldību un MA.
Nākamais darbs – KF īpašumu pārdošana, kas notiks šomēnes. Notiek pārrunas ar potenciālajiem pircējiem, tostarp Stigu RM. Nākamnedēļ būs zināms lielākās cenas piedāvātājs, darījuma veids un īpašumu pārdodamā daļa (daži ir ieķīlāti). Ja tam piekritīs nodrošinātie kreditori Altum, kas ir ķīlu turētāji, pārdot var arī bez izsoles – ar noteikumu, ka cena atbilst piespiedu vai tirgus cenai, skaidro administrators.

 

Attēlā: Bijušā Kurzemes finiera telpu nomniece Stiga RM pirmdien iekrāva trīs saplākšņa kravas, kas devās uz Angliju.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi