Aizvērt

Mājražotāji kooperēsies arī Skrundā

2015. gada 26. februārī, 15:38
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Mājražotāji kooperēsies arī Skrundā
Foto: Aivars Vētrājs
„Kāpēc gan Skrundai nevarētu būt vistiņas, zivtiņas, māla podi, kalumi, rokdarbi un citi labumi ar savu zīmolu?” tā trešdien vakarpusē kultūras namā sprieda vairāk nekā 15 novada mājražotāju, kuri vēlas apvienoties.

nterese par mājražotāju un mazo uzņēmumu kooperāciju Skrundā radusies jau sen, tikai līdz šim nebija neviena, kas apņemtos sasaukt visus vienviet. Tagad to apņēmās pašvaldība.

 

Gatavo visu ko

„Klātienē iepazīstoties, jāsecina, ka mums ir ļoti plašs spektrs dārzkopībā, amatniecībā, rokdarbos un citās jomās. Turklāt visi pat nav atnākuši,” atzīst novada domes attīstības nodaļas vadītāja Zane Eglīte. Arī viņa pati ir mājražotāja, jo nodarbojas ar biškopību. Savukārt pašvaldības priekšsēdes vietnieks Aldis Zalgauckis neslēpa, ka aizraujas ar metālapstrādi un kolekcionēšanu. Tomēr kooperācijas iniciatīva nākusi no kalēja Laimoņa Spēka, kurš pirmais atnācis uz domi ar ierosinājumu veidot kaut ko līdzīgu Kuldīgas labumiem.

 

Attīstīs arī tūrismu

Pirmajā sanāksmē pulcējās gan tie, kuri jau reģistrējušies, gan tādi, kuri vēl tikai prāto sākt, kā arī vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji. „Likumi mainās tik strauji, ka pat pieredzējušie nespēj tikt tiem līdzi,” norādīja rokdarbniece un floriste Anda Vītola. Viņa ierosināja uzaicināt speciālistu, kas pastāstītu, kur un kā labāk reģistrēt saimniecisko darbību.
Vairāki klātesošie mājražotāju apvienošanos sasaistīja ne tikai ar uzņēmējdarbības legalizāciju jeb pelēkās ekonomikas izskaušanu, kā piebilda topošais vīndaris Ivars Grundmanis, bet arī ar tūrisma attīstību. Skrundā nav tūrisma informācijas centra, kā arī suvenīru un vietējo izstrādājumu tirdzniecības vietas, lai gan pilsētai cauri ved Liepājas – Rīgas šoseja. Nav arī saukļa vai lozunga kā citām pilsētām. Tika minētas vairākas vietas, kur ierīkot mājražojumu veikaliņu, vienlaikus tur varētu saņemt arī tūrisma pakalpojumus.

 

Jāizmanto tranzītceļš

 

Domes izpilddirektors Guntis Putniņš informēja, ka jau tiek plānota tirgus rekonstrukcija. Tirgus tiks pārcelts citur, rekonstruēs ielu un blakus namus. Arī izpilddirektors uzsvēra tranzītceļa nozīmi tūrismā, tāpēc topošajam kooperatīvam un informācijas centram vajadzētu atrasties tā tuvumā. Pirmajā reizē izteiktas daudzas idejas, bet līdz realizācijai vēl tāls ceļš, atzīst Z.Eglīte. Zināmi uzņēmīgākie ļaudis, un tiek veidota vienota sarakste, lai ātrāk apmainītos ar informāciju. Nākamā tikšanās būs marta otrajā pusē, tiks aicināti likumu speciālisti, kā arī jau nodibinātu kooperatīvu pārstāvji.

 

Attēlā: Rudbāržnieks Ivars Grundmanis minēja Skrundā vairākas vietas, kurās varētu atrasties gan tūrisma informācijas centrs, gan vietējo mājražojumu veikaliņš.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi