Aizvērt

Gāze jaunā iepakojumā

2015. gada 3. martā, 15:36
Raksta autors: Juris Lipsnis
Gāze jaunā iepakojumā
Foto: Modris Rubenis
1. janvārī Latvijā stājusies spēkā jauna uzpildāmo gāzes balonu aprites un uzraudzības kārtība, bet joprojām nav īstas skaidrības, kā notiks balonu maiņa.

Sarkanie 50 litru gāzes baloni netiek pietiekami uzraudzīti, turklāt tie ir sliktā tehniskā stāvoklī, tādēļ lietotājus apdraud. Vecos balonus pēc 31. marta vairs nevarēs uzpildīt, bet pēc 1. jūlija nedrīkstēs arī izmantot.

Turpmāk Latvijā būs atļauts lietot tikai Eiropas Savienības prasībām atbilstošos 27 litru balonus, kas marķēti ar zīmi π (pī)

– tā iekalta ventiļa aizsargsistēmā, kas reizē kalpo kā rokturis. Jaunie baloni ir zaļi, to augstums – 59 cm, diametrs – 30 cm, tajos ir 11 kg gāzes, bet pats balons sver ap 15 kg. Vecie 50 litru baloni tirgotājiem bez papildu maksas jāpieņem un jāutilizē.
Paredzams, ka jaunos balonus tirgotāji vai nu pārdos, vai arī izsniegs pret iemaksu (klients iemaksā depozītu, ko saņem atpakaļ, kad balonu atdod). Sertificēto, ES noteikumiem atbilstošo 27 l balonu cena kopā ar gāzi ir ap 50 eiro. Piemēram, Latvijas Propāna gāze vēl nav izstrādājusi veidu, kā balonus mainīs. Cita mūspuses tirgotāja – SIA Virāža A – šomēnes piedāvā, nododot veco balonu, jauno iegādāties ar atlaidi.
Diemžēl nav pārliecības, ka turpmāk Latvijā vairs nebūs jābaidās no nolietoto balonu draudiem – Lietuva pagaidām neplāno pāriet uz Eiropas standartu, un ir bažas, ka no turienes varētu ievest nemarķētus balonus, par kuru tehnisko stāvokli neviens neatbild.

 

Attēlā: Rietumu naftas veikala vadītājs Artūrs Šneiders demonstrē jauno 27 litru tilpuma gāzes balonu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi