Aizvērt

"Vēvers" pāriet uz divām maiņām triju vietā

2015. gada 4. martā, 19:40
Raksta autors: Inguna Spuleniece, Daina Tāfelberga
"Vēvers" pāriet uz divām maiņām triju vietā
Vairāki strādnieki, uztraukušies par straujajām pārmaiņām Padures kokapstrādes uzņēmumā "Vēvers", informēja "Kurzemnieku". Pēc viņu teiktā, atlaišana draudot ap 30 cilvēkiem. Taču valdes priekšsēdis Nauris Vēvers saka – tā vienkārši ir darba optimizācija.

Darbiniece, kura nevēlējās vārdu publiskot: „Skumji skatīties, kādiem nokārtiem deguniem cehos visi staigā. Vairums saprot, ka, iespējams, Krievijas embargo vai parādu dēļ samazinās ražošana, cilvēki tiek pārcelti citur vai atbrīvoti. Bet sāpīgākais – kā tas notiek. Pagrūž papīru, lai paraksta abpusēju vienošanos.”

 

N.Vēvers skaidro: „Vienīgās izmaiņas no 1. marta ir pāreja uz divu maiņu darbu. Atlaisti ir... daži cilvēki, kam bija pārbaudes laiks. Pieci seši.” Viņš arī noliedz, ka uzņēmumam būtu parādi piegādātājiem, ka pārmaiņas notiktu paaugstinātās minimālās algas dēļ: „Raugāmies, lai ražošana ir efektīva. Bažām nav ne mazākā pamata.”

Arī valdes loceklis Ģirts Vēvers, Kuldīgas novada domes deputāts, skaidro: darbs nav efektīvs, tādēļ nakts maiņu pievieno divām pilnām maiņām dienā. „Daļa nav gatava aiziet pie cita darbgalda. Ar viņiem šķiramies pēc vienošanās. Nesaprotu, kas izplata dezinformāciju! Katrs uzņēmums strādā, kā tam izdevīgāk, lai uzlabotu konkurētspēju un peļņu.”

2013. gadā SIA Vēvers bija viena no lielākajām iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājām Kuldīgas novada budžetā. Togad uzņēmumā viesojās Valsts prezidents Andris Bērziņš. Bet 2012. gadā Vēvers ieguva pašvaldības Uzņēmēju gada balvu nominācijā Gada investīcijas.

Rakstu pilnībā lasiet 4. marta Kurzemniekā nr. 26 – sadaļā Drukātā avīze!

 

Inguna Spuleniece, Daina Tāfelberga

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi