Aizvērt

Tiešā pirkšana arī Kuldīgā

2015. gada 17. martā, 16:07
Raksta autors: Katrīna Spuleniece-Aišpure
Tiešā pirkšana arī Kuldīgā
Foto: Modris Rubenis
Rīt, 19. martā, 17.00 Kūravā (Kuldīgā, Baznīcas ielā 34) aicināti ierasties tiešās pirkšanas atbalstītāji. Šāda pulciņa pirmajā sapulcē piedalījās gan pircēji, gan pārdevēji.

15. martā Kūravā pulcējās septiņas ģimenes, kas vēlas produktus pirkt, bija ieradusies arī bioloģiskā zemniece Dace Zommere no Padures, viesi no Rīgas un Liepājas.
Tiešās pirkšanas pulciņi ir ieinteresētu pircēju kopā organizēta iespēja ik nedēļu tikt pie svaigas un veselīgas bioloģiski audzētas vietējās pārtikas, iegādājoties to tieši no zemniekiem. Pulciņa dalībnieki neko nepelna, kaut gan iegulda laiku. Vienīgie pelnītāji ir zemnieki, kuri piegādā ražojumus. Pulciņa biedri darbojas pēc brīvprātības principa, tomēr svarīgi, lai rindas kārtībā visi iesaistītos dežūrās.

Dežurants sazinās ar zemniekiem un aktualizē piedāvāto produktu tabulu, to var darīt arī mājās vai darbā, izmantojot brīvos brīžus.

Pircēji produktus pasūta e-pastā. Vēl viens dežurants noteiktā dienā no zemniekiem preces saņem, bet otrs sagaida pircējus, izdala preces un saņem naudu, kas nākamā nedēļā tiek nodota zemniekiem. Visus nodokļus maksā piegādātāji.
Latvijā šī kustība darbojas vairākus gadus, pirmie pulciņi izveidoti Rīgā, kur to ir jau vairāk nekā desmit, katrā darbojas 50 – 70 cilvēku. Pulciņi dibināti arī citviet Latvijā.
Kuldīgā par tiešo pirkšanu stāstīja kustības aizsācēja Latvijā Zane Ruģēna. Bija atbraukušas arī pulciņu dalībnieces no Liepājas Ilze Grunska un Agata Babina.
Undīne Celitāne, kas ir tiešās pirkšanas iniciatore Kuldīgā, sacīja, ka ar pirmo tikšanās reizi ir apmierināta.

Pulciņā jau pierakstījušies interesenti, pārsvarā ģimenes ar bērniem.

Vēl daži svētdien nav varējuši ierasties. Pircēji iepazinās ar zemnieci D.Zommeri, kura ir ieinteresēta piegādāt bioloģiski audzētus dārzeņus. Viss vēl ir procesā, jo jāmeklē citi bioloģiskie zemnieki, kas varētu piegādāt piena produktus, olas, gaļu u.c. Biedrība Kūrava šim nolūkam atvēl savas telpas.

 

Attēlā: Tiešās pirkšanas aktīviste un aizsācēja Latvijā Zane Ruģēna interesentiem Kuldīgā stāsta, kāpēc svarīgi izvēlēties bioloģiski sertificētu zemnieku saimniecību piedāvājumu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi