Aizvērt

Atsāks Sabiles ceļa remontu

2015. gada 14. aprīlī, 14:47
Raksta autors: Juris Lipsnis
Atsāks Sabiles ceļa remontu
Foto: VAS Latvijas valsts ceļi arhīvs
Pabeigta papildu projektēšana būvdarbiem autoceļa Kandava – Veģi (P130) bojātajos posmos, informē VAS "Latvijas valsts ceļi".

Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, līdz maija beigām būvdarbus varētu pabeigt un autotransporta satiksmi  atjaunot.
Uzņēmums Saldus ceļinieks abos bojātajos posmos jau bija izbūvējis ceļa pamatni līdz pirmajai šķembu kārtai un sagatavojis to asfalta seguma ieklāšanai. Tomēr rudenī pēc spēcīgām lietavām būvnieki bija spiesti būvdarbus pārtraukt, jo grunts pārmitrinājuma dēļ sakustējās virs ceļa esošā nogāze, un zeme sāka slīdēt lejā uz brauktuvi.

Izkustējušās grunts svars ir aptuveni 12 000 tonnu (200 piekrautu dzelzceļa vagonu).

Lai atrastu efektīvu risinājumu, tika piesaistīti papildu speciālisti. A/S BMGS veica ģeoloģisko ekspertīzi, SIA Polyroad izstrādāja projektu jaunai atbalsta sienai. Tās būvniecība un arī asfalta seguma ieklāšana varētu atsākties maijā.
Atbalsta siena ir paredzēta tikai vienam no posmiem, tā būs 120 m gara un četrus metrus augsta, ar 3,5 m augstu virszemes daļu. Konusveidīgās sienas biezums būs 2,5 metri pie pamatnes un viens metrs tās augšdaļā. Otrajā posmā lejpus ceļa tiks veidots uzbērums no ģeotekstila audumā ietītas smilts, tam būs jānovērš paša ceļa varbūtēja noslīdēšana. 

 

Attēlā: 

Šāds daudzkārtains pīrāgs, kas sastāv no ģeotekstilā ietītas smilts, turpmāk balstīs ceļa klātni.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi