Aizvērt

Taimiņi sāk ceļu uz jūru

2015. gada 21. aprīlī, 14:36
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Taimiņi sāk ceļu uz jūru
Foto: Aivars Vētrājs
Šonedēļ Ventā vairāk nekā 68 tūkstošus taimiņu mazuļu ielaida zinātniskā institūta "BIOR" zivaudzētavas "Tome" filiāle "Pelči".

Kā stāsta filiāles vadītājs Valdis Plaudis, valsts finansētā programmā pēc zinātnieku ieteikuma tiek papildināti zivju resursi dažādās ūdenstilpēs. Vēl Ventā šopavasar ielaists ap 500 000 vēdzeļu kāpuru, bet Pļaviņu ūdenskrātuvē – 127 000 līdaku kāpuru. Īpašs notikums būs maija vidū, kad Ventas lejtecē kaimiņu novadā ceļu uz jūru sāks 1000 iezīmētu taimiņu mazuļu.

Zaļais iekrāsojums domāts, lai novērotu, kur aizpeld Pelču baseinos izaudzētās zivtiņas. Zvejnieki informāciju nodos institūtam, un zinātnieki to pētīs.

Šādi iezīmēti mazuļi tiks ielaisti pirmoreiz ja ne visā, tad vismaz pēdējo desmit gadu zivaudzētavas vēsturē. Nākotnē tas varētu turpināties. Ne tikai zinātniekiem, bet arī audzētājiem pēc pāris gadiem būs interesanti uzzināt, kādās jūrās vai okeānos zivis nonākušas, cik lielas izaugušas. „Iezīmēt varētu visus mazuļus, bet tas ir dārgi, tāpēc izvēlēts tūkstotis visskaistāko divgadīgo taimiņu, kas sver vairāk par 100 gramiem. Ventā jau izlaisto mazuļu vidējais svars ir ap 70 g,” norāda V.Plaudis.
Šogad Kurzemes lielākā upe netiks bagātināta ar lašu mazuļiem. Pērn vaislas zivju ieguvei un ikru noslaukšanai nebija labvēlīgu apstākļu.
 

Attēlā:

Pelču zivaudzētavas šoferis Andrejs Andersons autocisternā iepilda divgadīgos taimiņu mazuļus, kas tiks izlaisti Ventā, lai sāktu ceļu uz jūru.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi