Aizvērt

Sākusies bedru lāpīšana

2015. gada 7. maijā, 15:27
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Sākusies bedru lāpīšana
Foto: Aivars Vētrājs
Mūspusē valsts ceļos sācies masveida bedru remonts, jūnijā vairākos posmos plānots melno segumu atjaunot.

Kā informē Latvijas Autoceļu uzturētājs (LAU), bedres tiek labotas, tiklīdz iestājas tehnoloģijai atbilstoši laika apstākļi – diennakts vidējā temperatūra nav zemāka par +50. Vispirms tiek remontēti valsts galvenie un svarīgākie reģionālie autoceļi. LAU Kuldīgas ceļu rajona direktors Andris Upmalis norāda, ka šopavasar mūspusē jāremontē būs, iespējams, pat mazāk, jo daudzviet veikta virsmas apstrāde. Turklāt ziema bijusi labvēlīga.

Visbēdīgākie ir neatjaunotie posmi Kabiles ceļā.

Līdz ar neprognozēto transporta intensitāti un pārslodzi tie tagad sabrukuši pavisam, tur bedrīšu remonts nelīdzēšot. LAU pārstāvis cer, ka valstij tam atradīsies nauda.

Latvijas Valsts ceļu komunikācijas speciālists Voldemārs Šķēle informē, ka Alsungas, Kuldīgas un Skrundas novadā šosezon remonts paredzēts trīs reģionālajos autoceļos: Talsu – Stendes, Ventspils – Saldus un Skrundas – Aizputes. Atsevišķos posmos segumu atjaunošot ar virsmas apstrādes metodi. Tiek izvērtēti konkursa piedāvājumi, darbs paredzams jūnijā.

Valsts autoceļu uzturēšanai un remontam šogad nauda pieaugusi līdz 256,2 miljoniem eiro, tomēr ceļi nolietojas straujāk. Ar palielinātu budžeta finansējumu un Eiropas fondiem situācija uzlabojusies galvenajos un reģionālajos ceļos, taču vietējie tikai kļūst sliktāki. Visam autoceļu tīklam gadā būtu vajadzīgi 490 miljoni eiro, saka V.Šķēle.

 

Attēlā:

Bedru remonts brauktuvi sašaurina, taču Latvijas Autoceļu uzturētāja brigāde strādā intensīvi, un satiksmes ierobežojumi ir īslaicīgi.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: