Aizvērt

"Kurzemes finieris" kļuvis par "Stigu RM"

2015. gada 9. maijā, 09:59
Raksta autors: Dina Poriņa
"Kurzemes finieris" kļuvis par "Stigu RM"
Foto: Kurzemnieka arhīva foto
Tukuma uzņēmums "Stiga RM", kas kopš rudens bija Kuldīgas maksātnespējīgās SIA "Kurzemes finieris" (KF) ražotnes nomnieks, šopavasar kļuvis par tās jauno īpašnieku.

Maksātspējas pasludināšanas brīdī pērn novembrī visi KF īpašumi bija ieķīlāti Latvijas Attīstības finanšu institūcijā Altum. Drīz starp Altum un Stigu RM, kas pieteica ražotnes maksātnespēju, tika noslēgts cesijas līgums – Tukuma uzņēmums no bankas pārpirka sešus no septiņiem KF kredītiem. Pats tas no KF nebija sagaidījis ap 100 000 eiro. Bet pēc cesijas līguma Stiga RM kļuva par lielāko nodrošināto kreditoru un summa, ko KF tai parādā, sasniedza 3,2 miljonus eiro.

 

Savukārt starp KF maksātnespējas administratoru Andri Bērziņu un Stigu RM tika noslēgts nomas līgums, un nomnieks darbu saplākšņa ražotnē atjaunoja.
Pašlaik jau pieņemti vairāki jauni speciālisti, un Stiga RM darbinieku skaitu palielina no agrākajiem 70 līdz 100.
Visiem bijušajiem KF strādniekiem Maksātnespējas administrācija izmaksājusi naudu no Darbinieku prasījumu garantiju fonda (106 cilvēkiem kopā ap 143 000 eiro).

 

Kurzemes finieris palika parādā:
• nodrošinātajiem kreditoriem Stigai RM un Valsts ieņēmumu dienestam – 3,29 miljonus eiro;
• vairāk nekā 140 nenodrošinātajiem kreditoriem (darbiniekiem, virknei uzņēmumu, finanšu institūcijai Altum u.c.) – mazliet pāri miljonam.

 

Kurzemes finierim citi bija parādā ap 50 000 eiro. Maksātnespējas administrators pagaidām atguvis ap 1000 eiro, konstatējot, ka atsevišķi grāmatvedības ieraksti, salīdzinot ar citām ziņām, ir apšaubāmi.

 

* Par kādu summu novērtēta saplākšņa ražotne? Kādas ambiciozas ieceres ir jaunajam, enerģiskajam īpašniekam?

* Kādus apšaubāmus darījumus pirms uzņēmuma maksātnespējas pats ar sevi kārtojis bijušais KF valdes priekšsēdis Dzintars Odiņš? Cik lielu prēmiju viņš sev izmaksājis?

 

Plašu rakstu lasiet 6. maija Kurzemniekā nr. 49 tepat – sadaļā Drukātā avīze!

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: