Aizvērt

Valentīns Kokalis: „Laikam esmu romantiķis”

2015. gada 22. maijā, 08:37
Raksta autors: Juris Lipsnis
Valentīns Kokalis: „Laikam esmu romantiķis”
Foto: Juris Lipsnis
„Lauksaimniecību neesmu mācījies, vienīgā pieredze bija linus ar rokām plūkt un mārkā mērcēt, to skolas gados darījām septembrī,” saka Ēdoles zemnieku saimniecības "Ezernieki" īpašnieks Valentīns Kokalis, kura uzņēmuma tehniskā bāze atrodas Alsungas novada Almāles darbnīcās.

„Kad nopirku pirmos hektārus, par mani smējās: viens otrs piedāvāja vēl kādu gabaliņu, ja reiz tik ļoti patīkot smiltiņās spēlēties...

Zemnieku saimniecība Ezernieki nodarbojas ar daudzām lietām. Pamatnozare ir graudaugu audzēšana: kvieši, rudzi un auzas. Bija arī mieži, bet direktoram Andrim Kaminskim tie ne sevišķi padevās. Tā taču ir – katram neaug avenes vai zemenes, vai ne?
Mūsu lielākie lauki ir Rīvā uzreiz aiz Alsungas novada robežas un Zlēkās. Esam sapratuši, ka jāstrādā intensīvāk, bet grūti atrast labus strādniekus. Reti kurš grib strādāt un nopelnīt, pārsvarā ir tādi, kuri grib tikai strādāt. Kā citādi lai vērtē to, ka uz darbu atnāk deviņos, uzspēlē kārtis, ap 11.00 aizbrauc uz lauku un ap pieciem jau grib traktoru nolikt stāvvietā?”

Visu sarunu – par ķiršu un ābolu vīna, degvīna un kalvadosa ražošanu; par Oksfordu beigušā dēla Jāņa uzņēmumu Kurland Hunting, kas audzē briežus un pīles; par radinieka Ulda Medņa ideālo saimniecību Užavā – lasiet 20. maija Kurzemniekā nr. 55 – tepat, sadaļā Drukātā avīze!
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi