Aizvērt

Gan erudīcija, gan izklaide

2015. gada 27. maijā, 09:05
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Gan erudīcija, gan izklaide
Foto: Daina Tāfelberga
Vairāk nekā 230 mazpulcēnu no tuviem un tāliem novadiem Kuldīgas novada Padures pagasta uzņēmumā "Upeskalni AB" satikās 3. Vislatvijas mazpulku salidojumā.

Pēc svinīgās atklāšanas bērni un jaunieši devās plašajā lauksaimniecības teritorijā meklēt 18 kontrolpunktus, kuros bija jāveic dažādi uzdevumi. Tika pārbaudītas zināšanas graudkopībā un citās nozarēs, kā arī iemaņas. Bija arī izklaide, piemēram, varēja apgūt seno laiku spēli Ripu kaušana.

 

Kā norāda Padures mazpulka vadītāja Vigra Leismane, kontrolpunktos paveiktais netika vērtēts un vietas nav dalītas. Salidojums organizēts kā interesants laika pavadīšanas veids. Vienīgi par mājas darbu dotas trīs skatītāju simpātiju balvas. Pirms ierašanās katram mazpulkam bija jāizgatavo alternatīvās lauksaimniecības tehnikas modelis un interesanti jāprezentē žūrijai. Pēc skatītāju domām, vislabāk tas izdevās pašiem padurniekiem, kā arī komandām no Lažas un Aizputes.

 

Mazpulcēnus bija pagodinājis zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Viņš sagatavojis runu, bet to nolasīt aicināja kādu aktīvu vietējo skolēnu. „Biju jau sagatavojies pats, bet, piebraucot pie Amazones glaunā biroja, nolēmu, ka tas labāk izdosies kādam no jums,” teica ministrs, aicinot pie mikrofona Kristapu Stonkutu no 17. Padures mazpulka. Vēlāk zēns atzina, ka iejusties ministra lomā paticis, lai gan viņš ļoti uztraucies: „Ministram būt nav viegli, nedomāju par tādu kļūt. Man patīk lauksaimniecība, zemes darbi, ir pašam savs lauciņš. 

Dzīvoju Deksnē, tagad mācos Kuldīgas ģimnāzijā, mazpulcēnos esmu ceturto gadu. Šis bija ļoti interesants pasākums.”

J.Dūklavs norādīja, ka salidojums Padurē ieiešot vēsturē kaut vai ar to vien, ka savedis kopā rekordlielu mazpulcēnu skaitu. Viņš uzsvēra organizācijas lielo nozīmi Latvijas ekonomiskajā izaugsmē – mazpulki esot mūsu lauku nākotnes garantija, jo iesaista centīgāko jaunatni novados. Bērni un jaunieši bija iesūtījuši ministram jautājumus. Viņi nekautrējās arī no vietas pajautāt gan par politiku, gan lauksaimniecību, gan privāto dzīvi, piemēram, kādu pārtiku uzturā lieto ministrs.

 

Attēlā: Mazpulcēni nebaidījās zemkopības ministram Jānim Dūklavam uzdot visdažādākos jautājumus.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: