Aizvērt

Dēsti katrai gaumei

2015. gada 27. maijā, 09:08
Raksta autors: Juris Lipsnis
 Dēsti katrai gaumei
Foto: Juris Lipsnis
Kuldīgas tirgū un citās tirdzniecības vietās joprojām ļoti plašā klāstā tiek piedāvāti puķu, arī tomātu, gurķu un citu dārzeņu dēsti, savukārt augļu koku un krūmu laiks beidzies.

Vakar Kurzemnieks pārliecinājās, ka tirgū var atrast visdažādākos dēstus ikvienai gaumei. Vismaz sešās vietās varēja iegādāties tomātu stādus, tie maksā vidēji 50 centu, podiņos – 80.

„Pirms kaut ko pirkt, jātiek skaidrībā, kādus tomātus vēlaties,”

saka Irēna Ābolte no Priedaines. „Ir siltumnīcai un laukam piemēroti, atšķiras arī augļu izmērs un stumbra augstums. Vecākiem cilvēkiem būs piemēroti zemāki tomātu krūmi, lai, paduses laužot, nav jāstaipās. Ja stāda laukā, augļi būs laikus jānovāc, jo vēsā un mitrā laikā tie kļūst brūni. Mazāki augļi būs piemēroti marinēšanai, šogad populāri ir ķirsīši, ko labprāt ēd bērni, bet pieaugušajiem droši vien labāk garšos lieli augļi ar mīkstu, plānu miziņu. Tāpēc es sēju dažādu šķirņu sēklas un

vēroju, kas izaug, – ne vienmēr var ticēt bildei un aprakstam uz paciņas.

Izaudzēt jau nav problēma. Visgrūtāk dēstus pārdot, jo konkurence ir ļoti liela.”

 

Audzētāja iesaka tomātus stādīt satrūdējušos mēslos (svaigi varot apdedzināt saknes), ko ieliek katrā bedrītē un apber ar zemes kārtiņu. Dēsts jāiestāda tik dziļi, lai augsnē būtu arī tā stumbra daļa, kurā veidojas jaunās saknītes. Tomāts no tomāta jāstāda 40 – 50 cm attālumā. Jāuzmanās ar laistīšanu – ūdens augsni sablīvē un traucē saknēm elpot, tāpēc to nevajadzētu liet pie paša stumbra.

 

Attēlā: „Izaudzēt jau nav problēma – visgrūtāk dēstus pārdot, jo konkurence ir ļoti liela,” atzīst stādaudzētāja Irēna Ābolte no Priedaines.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi