Aizvērt

Makkabi. Vieta, kuru baudīt

2015. gada 2. jūnijā, 15:53
Raksta autors: Antra Grīnberga
Makkabi. Vieta, kuru baudīt
Foto: Antra Grīnberga
Kuldīgā, Liepājas ielā 9, durvis vēris ģimenes uzņēmums – kafejnīca "Makkabi".

Īpašniekiem Leldei un viņas tēvam, uzņēmējam Aldrim Zalkovskiem ideja par šādu vietu bijusi jau sen. Vēl tikšot pabeigta āra terase un pilnveidotas dažas nianses interjerā. „Kafejnīca atrodas ēkā, kas ir ebreju mantojums. Tas ir viens no pamatakmeņiem, kas dod šai vietai vērtību. Mēs esam kristieši, vēlamies parādīt, ka šī ir ļoti laba vieta, kur atnākt, atpūsties, pavadīt laiku bez alkohola, bez spēļu automātiem, bez kaitīgiem ieradumiem,” stāsta A.Zalkovskis.

 

Nosaukums Makkabi esot radīts par godu nezūdošām un mūžīgām vērtībām, par ko iestājies ebreju varonis Makabejs.
Kafejnīcas dizainu izstrādājusi Aiga Vaitkus, fasādi gleznojis Lauris Mīlbrets, logo autore ir Marta Viktorija Agruma.

Makkabi šobrīd strādā seši cilvēki, taču darbinieku skaits tikšot palielināts vismaz par diviem. Ar komandas nokomplektēšanu nav gājis viegli, jo Kuldīgā atrast profesionāļus esot ļoti grūti, īpaši pavārus.

Makkabi no citām vietām atšķiras arī ar ilgo darba laiku (darbdienās 7.30 – 23.00), ar ēdienu un dzērienu piedāvājumu. „Cilvēki te var atnākt agri no rīta un iedzert kafiju un vēl paēst veselīgas brokastis,” stāsta Lelde.

 

Attēlā:

Kafejnīcas Makkabi īpašniece Lelde Zalkovska (no kreisās) un viesmīle – bārmene Laura Vanaga.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi