Aizvērt

Pēc cāļiem pat rinda

2015. gada 16. jūnijā, 16:23
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Pēc cāļiem pat rinda
Foto: Aivars Vētrājs
Dējējputnu audzēšana savam priekam un ģimenes uzturam kļūst arvien populārāka – tā vakar varēja secināt no sarunām Kuldīgas tirgū, gaidot atbraucam cāļu un jaunputnu tirgotājus no Raunas.

Veselības dēļ

Vairāki pircēji atzina, ka ik gadu nākas putnu saimi atjaunot arī dabisko ienaidnieku dēļ: te vanags aiznes, te lapsa nočiepj, tāpat jāuzmanās no zebiekstēm, seskiem, pat ūdensžurkām. Kuldīdznieks Jānis novērojis, ka viens no labākajiem putnu sargiem esot tītars, nevis suns. Ruta no Raņķiem atbraukusi pēc cālēniem, jo pašas vistas ar klukstēšanu un perēšanu noņēmušās, bet nekas prātīgs neiznākot.

Drošāk pirkt no saimniecības, kurai tas ir pārbaudīts bizness.

Ivita no Padures piebilst, ka vistas piemājas saimniecībā cilvēki audzē, domājot par veselīgu uzturu, – veikala olas pat salīdzināt nevarot ar tām, ko izdējuši savi mājputni. Putnkopībai pat izdodoties bērnus vairāk atraut no datora, teic sastaptie kuldīdznieki.

 

Cūkkopības vietā

Z/s Mazputniņi ir viena no nedaudzajām, kas jaunos putnus piedāvā mūspuses tirgos. Mērots tāls ceļš no Raunas, jo, kā stāsta saimnieks Māris Krūmiņš, Vidzemē konkurence esot lielāka. Šoreiz piedāvājumā tikko perēti dējējvistu un broileru cāļi, pīlēni, zoslēni, kā arī jau paaugušās vistiņas, tai skaitā pērļu šķirnes.

Kuldīgā lielākais noiets esot mazajiem cālēniem,

pagastos jau pa tālruni aizrunātas pērļu vistiņas, zosis un pīles. Līdz Jāņiem cālēni turpinās izšķilties, lai gan šopavasar sezona ievilkusies. Pēc tam pircēju interese būšot par 3 – 6 mēnešu vecām vistiņām. Daudzi tām dod priekšroku, jo ar mazajiem lielāka ķēpa, nodrošinot siltumu, vēdināšanu, barību u.c. apstākļus, piebilst putnkopis. Pēc M.Krūmiņa novērojumiem, pircēji galvenokārt ir vecāki lauku ļaudis, tomēr parādoties arī jaunas ģimenes. Vidzemē daudzi pievēršoties putnkopībai, lai aizpildītu robu, ko radījusi cūkkopības likvidācija.

 

Attēlā:

Vakar Kuldīgas tirgū lielākais noiets bija Raunas Mazputniņos izperētajiem cāļiem.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi