Aizvērt

Iznomās daļu armijas pilsētiņas

2015. gada 26. jūnijā, 15:16
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Iznomās daļu armijas pilsētiņas
Foto: Modris Rubenis
Skrundas novada pašvaldība nolēmusi rīkot izsoli, lai iznomātu daļu no nekustamā īpašuma Mežaine jeb bijušās armijas pilsētiņas Raņķu pagastā.

Sāk ar saimniecību

 

Šobrīd Mežaines kopējie 45 ha sadalīti četros kadastros. Nomas izsolei tiek nodots gandrīz 20 ha liels zemes gabals, uz kura atrodas vairāk nekā 30 būves, kas kādreiz kalpojušas saimniecības uzturēšanai vai arī bijušas kazarmas. Kā skaidro domes priekšsēde Loreta Robežniece, otra lielākā platība – vecā dzīvojamā zona ar piecstāvu namiem – pagaidām pietaupīta Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas izteikuši vēlmi šeit veidot mācību poligonu.

Iznomājamajā gabalā pašvaldība atļāvusi gan mežsaimniecību, gan lauksaimniecību, gan rūpniecību un cita veida uzņēmējdarbības attīstību,

piemēram, derīgo izrakteņu ieguvi, vēja elektrostacijas, nelielus ražošanas objektus pašu produkcijas pārstrādei, tūrisma un atpūtas iestādes. Tāpat noteiktās vietās atļauta viensētu un sabiedrisko ēku apbūve. Nolikumā apstiprinātā nomas maksas sākumcena ir 115,83 eiro mēnesī. Izsole notiks 12. augustā, pieteikšanās beigsies dienu iepriekš.

 

Strikti noteikumi

Kopš gada sākuma, kad pašvaldība atpirka lokatora pilsētiņu, domes izveidotā komisija strādājusi, lai novērtētu situāciju un nomas pretendentiem piedāvātu tādus nosacījumus, kas neļautu atkārtoties vēsturei, kad nekustamais īpašums ar vieglu roku tiek iegādāts, bet pēc tam turpinās vienīgi postoša darbība. Pārbaudē maijā komisija konstatējusi, ka visas ēkas ir avārijas stāvoklī un degradē vidi, tās ilgstoši nav ekspluatētas, kāpņu telpās demontētas margas, durvis izlauztas. Tādējādi

nomniekam līguma darbības laikā būs ne tikai regulāri jāmaksā nomas maksa, bet jāizpilda vēl vairākas iznomātāja prasības.

Vispirms – jānojauc bīstamās ēkas. Demontējot tās, metāla konstrukcijas nedrīkstēs aizvest, jo pašvaldība pati vēlas tās izmantot kā atgūstamo materiālu. Šis nosacījums attiecas arī uz ielu un celiņu seguma betona plātnēm. Citus būvgružus gan jaunais saimnieks varēs izmantot būvniecībā. Bīstamie atkritumi jānodod licencētam atkritumu apsaimniekotājam. Vēl nolikumā nomniekam noteikts pienākums sākuma periodā investēt vērā ņemamus līdzekļus: deviņos mēnešos kopš nomas līguma noslēgšanas jāizstrādā dokumentācija un jāveic būvdarbi, lai uzbūvētu saimnieciskajai darbībai vajadzīgās ēkas un infrastruktūru, ieguldot būvniecībā divus miljonus eiro. „Jā, noteikumi ir ļoti strikti un nomniekam jārēķinās ar lielām summām, bet citādi šo teritoriju nevar sakārtot,” piebilst L. Robežniece. 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi