Aizvērt

Izvēlas trīs biznesa idejas

2015. gada 30. jūnijā, 15:14
Raksta autors: Antra Grīnberga
Izvēlas trīs biznesa idejas
Foto: Antra Grīnberga
Noslēgusies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra īstenotās atbalsta programmas lauku jauniešiem pirmā kārta. Dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti trīs biznesa plāni.

Programma Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai Latvijā tiek īstenots piekto reizi. Kuldīgas novadu ar savām idejām biznesa uzsākšanai pārstāvēja seši jaunieši no Kabiles, Laidiem, Turlavas un Pelčiem. Mēneša laikā topošie uzņēmēji tika apmācīti ideju ģenerēšanā un analizēšanā, biznesa plāna veidošanā un projektu izstrādē, katram bija jāizstrādā arī sava biznesa ideja. Kā trīs dzīvotspējīgākie tika atzīti kemperu laukuma izveides, piena pulvera ražošanas un aitkopības biznesu uzsākšanas plāni.

Kuldīgas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Linda Dūdiņa-Hoijere sacīja: „Jau rīkojot informatīvo dienu sapratu: lai gan piedalās tikai seši jaunieši, bet tie ir tie, kas kaut ko tiešām grib un ir gatavi darīt.

Šogad visas idejas bija realizējamas, taču izvēlējāmies labākās.

To autori rudenī dosies aizstāvēt ideju dzīvotspēju reģionā.”

Viens no jauniešiem, kas turpinās cīņu par ideju īstenošanu, ir Uģis Pelčers no Pelčiem. Jaunietis vēlas savu vecāku zemnieku saimniecībā Dambi izveidot kemperu laukumu. „Pirms kāda laika biju aizgājis uz Kuldīgas aktīvās atpūtas centru, vaicāju, kā mūsu pusē vēl trūkst. Viņi atbildēja, ka pieprasīti ir kemperu laukumi. Painteresējos par šādiem laukumiem citur Latvijā, noskaidroju, ka to izveidei nekas daudz nav vajadzīgs – elektrība, kanalizācija un ūdens. Mācībās izstrādāju plānu un visu diezgan nopietni aprēķināju. Nākamgad

plānoju uzrakstīt projektu un īstenot ideju dzīvē, tās realizēšanai nepieciešami apmēram trīs tūkstoši eiro.

Esmu rakstījis mazus projektiņus, un idejas man arī ir, taču līdz šim īsti nemācēju tās uzlikt uz papīra. Tagad mācēšu tās izanalizēt. Tas ir pats svarīgākais, jo, tikai visu rūpīgi aprēķinot, var saprast, ideja ir īstenojama vai ne,” saka U. Pelčers.

 

Attēlā:

Uģis Pelčers aizstāv savu biznesa ideju par kemperu laukuma izveidi Pelčos.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi