Aizvērt

Tranzītiela Skrundā nodota pirms termiņa

2015. gada 28. jūlijā, 16:01
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Tranzītiela Skrundā nodota pirms termiņa
Foto: Modris Rubenis
Otrdien Skrundas novada būvvalde vēlreiz pārskatīja Ventas un Liepājas ielas (autoceļa A9 posma) rekonstrukcijas dokumentus, un līdz ar to ap 3,7 miljonu eiro vērtais objekts ir nodots ekspluatācijā vēl pirms laika.

Pie vērienīgā darba pašvaldība ķērās pirms vairāk nekā trim gadiem un 2012. gada jūlijā saņēma Satiksmes ministrijas apstiprinājumu vēlmei pārbūvēt pagalam nolietoto galveno tranzītielu. Taču konkurējošo būvnieku strīda dēļ iepirkumā uzvarējusī SIA Saldus ceļinieks darbu varēja sākt tikai pagājušā gada septembrī, apņemoties ceļu rekonstruēt ļoti īsā laikā – nepilnā gadā, ziemu ieskaitot. Kā atzīst domes projektu vadītāja Gita Rubežniece-Zute, līgums izpildīts godam.

Vienlaikus ar autoceļa A9 braucamās daļas segumu vairāk nekā 2 km garumā pārbūvēta arī siltumtrase, ūdensvads, sadzīves un lietusūdens kanalizācija, ierīkots jauns apgaismojums. Gādāts arī par gājējiem un velobraucējiem – brauktuves malās ir platas un drošas ietves ar zaļo zonu, ir apgaismotas pārejas. Uzlabota krustojumu ģeometrija, ierīkotas vairākas jaunas ceļa zīmes un barjeras.

Pārbūves tehnisko projektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošināja SIA Projekts 3. Ģenerāluzņēmēja Saldus ceļinieka apakšuzņēmēji bija Grobiņas SPMK un OMS, bruģi klāja A-Land, būvuzraugi bija Firmas L4 speciālisti. Projekts īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Drīzumā šoseja tiks svinīgi atklāta.

 

Attēlā:

Nepilnā gadā šosejas A9 krustojums Skrundas centrā pārvērties līdz nepazīšanai – tagad te ir droša un ērta satiksme gan autovadītājiem, gan gājējiem un velobraucējiem.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: