Aizvērt

Tāda raža vēl nav redzēta!

2015. gada 20. augustā, 16:12
Raksta autors: Juris Lipsnis
Tāda raža vēl nav redzēta!
Foto: Juris Lipsnis
Tā par Padures pagasta laukos iekultajiem 100 centneriem no hektāra saka SIA Upeskalni AB līdzīpašnieks Arvis Mikāls.

Šajās dienās Upeskalnu AB kombaini strādāja Pelču pusē. „Kulšana iet ļoti labi: raža liela, laiks ideāls, kombaini jauni!” saka uzņēmuma vecākais kombainieris Aivars Veidemanis. „Rasas tikpat kā nav – no rīta varam kult jau desmitos un strādāt līdz vienpadsmitiem vakarā. Trešdien no 27 hektāriem iekūlām 200 tonnu – iznāk 74 centneri no hektāra!”

„Raža šogad tiešām izcila – kviešus nokuļam vismaz 70 centneru no hektāra, bet mūsu laukos Padurē vietām bija pat 100 centneru, un tādu birumu vēl neesmu piedzīvojis,” atzīst uzņēmuma līdzīpašnieks A.Mikāls. „Protams, pirms tam bijām izdarījuši visu, lai tāda raža izaugtu, un arī Dievs palīdzēja ar labu laiku.

Labības kombināti ir pārpildīti, un cena, protams, nav tik augsta, kā gribētos, tomēr galus savilksim, sevišķi tāpēc, ka varam ietaupīt kaltēšanā.

Pažāvējām tikai zirņus, ko kūlām pirmos. Tos aizvedām Dobeles dzirnavniekam, arī uz Tukumu, kur ražo šķeltos zirņus (tos jau drīz kafejnīcā Klūdziņa varēs nogaršot). Rapsi vedam uz SIA Bio-Venta Ventspilī, tritikāli – uz Dobeli, kviešus – uz Saldus labību. Rindas ir briesmīgas, laikam noliktavas pilnas. Šoferis nupat teica, ka darba laiks saīsināts, trīs reisus dienā vairs nevarēšot izbraukt.”

Saimniecībā ir divi kombaini, un 1000 hektāriem ar tiem pilnīgi pietiek, sevišķi, ja ir šāds gads, secina A.Mikāls. Vēl esot jākuļ apmēram 400 ha.

 

Attēlā:

Padures Upeskalnu AB kombainieri Mārtiņš Bierands-Bierens un Aivars Veidemanis, kā arī traktorists Dzintars Balodis (vidū) tūlīt dosies uz nākamo lauku.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: