Aizvērt

Kā izmantot fondu naudu

2015. gada 3. septembrī, 13:49
Raksta autors: Krista Papēde
Kā izmantot fondu naudu
Foto: Krista Papēde
Seminārā par atbalstu uzņēmējdarbībai jaunajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā līdz 2020. gadam Kuldīgas Mākslas namā piedalījās vairāk nekā 50 mazo un vidējo uzņēmēju (MVU), kā arī biedrību un pašvaldību pārstāvji.

Par iespējām stāstīja pārstāves no Igaunijas–Latvijas un Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas, no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, kā arī finanšu institūcijas Altum un Kurzemes plānošanas reģiona. Pieredzē par sadarbību ar Igauniju dalījās Jānis Lepsis no Pūres dārzkopības centra un ūdenstūrisma uzņēmuma Riverways projektu vadītāja Aiga Petkēvica. Augustā šādi semināri notikuši arī citviet Latvijā, šis bija pēdējais.

 

Vide un izglītība

No novembra varēs iesniegt projektu idejas Igaunijas–Latvijas programmā. Kā atklāja Rīgas informācijas punkta vadītāja Vineta Šņore, viena no semināra rīkotājām, šajā periodā prioritātes ir aktīva un pievilcīga uzņēmējdarbības vide, tīra un augstvērtīga dzīves vide, kā arī mazo ostu konkurētspēja un darba tirgus kvalitāte.

Projektiem piešķirti 35,4 miljoni,

no tiem 11,4 – tieši uzņēmējdarbībai. Līdzīgas prioritātes – uzņēmējdarbība, vide, transports un izglītība – arī Centrālā Baltijas jūras reģiona programmā, kur abām minētajām Baltijas valstīm piepulcējas Zviedrija un Somija. Pirmais projektu konkurss jau beidzies, un līdz 23. oktobrim izsludināts nākamais. Projektus var iesniegt valsts u.c. iestādes, MVU un citi uzņēmēji. Galvenais nosacījums ir sadarbība ar vismaz vienu programmas partnervalsti, kā arī vienlīdzīgs finansiāls vai brīvprātīgā darba ieguldījums.

 

Lauku uzņēmējiem

Kurzemes plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības atbalsta centrs no šī pusgada lielāku uzmanību velta uzņēmējiem, līdz šim konsultējamo lokā bija arī biedrības un citas nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. Šādi pārorganizēti tiek visi pieci plānošanas reģionu informācijas centri. Centra vadītāja Baiba Kūma stāstīja par atbalstu lauksaimniecības produktu pārstrādē, ieguldījumiem nelauksaimnieciskajā darbībā, kā arī par programmu LEADER.

Līdz šim tajā startēja galvenokārt biedrības, tagad īpaši aicinām pieteikties arī uzņēmējus.

Domājam par mazajiem lauku uzņēmējiem, kuriem lieli pārrobežu projekti var būt par sarežģītu. Pieredze rāda, ka tieši viņiem konsultatīvs atbalsts vajadzīgs visvairāk,” laikrakstam teica B.Kūma. 

 

Attēlā:

Vineta Šņore un Laura Lulle no Igaunijas–Latvijas programmas Kuldīgā uzņēmējiem stāstīja par nosacījumiem, piesakot savu pārrobežu projektu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: