Aizvērt

Uzvar ideja par bāra automātu

2015. gada 1. oktobrī, 15:14
Raksta autors: Antra Grīnberga
Uzvar ideja par bāra automātu
Foto: Antra Grīnberga
Inovatīvu ideju konkursa Biznesa ekspresis Kurzemes finālā uzvarējis un 5000 eiro uzņēmējdarbības sākšanai ieguvis ventspilnieks Mārtiņš Kokalis, kurš izstrādājis biznesa plānu bāra automāta Bar Assistant ražošanai.

Trešdienas vakarā Kuldīgas Mārtiņzālē aci pret aci ar žūriju tikās Kurzemes finālisti, kuri aizstāvēja savas idejas. Konkursu organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar Valmieras biznesa un inovāciju inkubatoru.

 

Pavisam 10 000 eiro

Šī bija konkursa trešā kārta, kurai tika izvirzīti pieci jaunie uzņēmēji no katra Latvijas reģiona. Finālā, izmantojot mācībās iegūtās zināšanas, viņi centās žūriju pārliecināt, ka tieši viņu ideja ir uzvarētāja titula vērta. Tas lieliski izdevās M.Kokalim, kurš vēlas ražot bāra automātus. Izmantojot tos, ikviens varēs, nospiežot vienu pogu, pagatavot sev kokteili, tā aizmirstot par stāvēšanu garās rindās. M.Kokalis jau sācis sarunas ar iespējamajiem partneriem, tāpēc drīz šādi automāti varētu sākt darboties bāros Ventspilī.

Otro vietu un 3000 eiro ieguva ventspilniece Laima Špude ar ideju par uzņēmumu Laimlini, kas ražotu lina izstrādājumus: dvieļus, galdautus, priekšautus u.c. Trešo vietu un 2000 eiro saņēma Edijs Krūmiņš un Inga Jefrēmova no Rojas ar ideju ražot līklīniju dēlīšu grīdas segumu pēc individuāla pasūtījuma.

 

21. gadsimta skrejritenis

 

Piecu Kurzemes finālistu vidū bija arī kuldīdznieks Kristaps Dembovskis, kurš ar ideju par 21. gadsimta skrejriteni palika ceturtajā vietā un finansiālu atbalstu tomēr neieguva. Viņš iecerējis sākt uzlabotu skrejriteņu ražošanu. Šim braucamrīkam būtu LED apgaismojums, audio sistēma un USB uzlādes iespēja. Preces vidējā cena būtu 250 eiro un mērķauditorija – pusaudži un jauni cilvēki no 12 līdz 30 gadiem. „Ideja man radās jau pirms konkursa,” stāsta Kristaps. „Neuzvarēju, tomēr tā bija laba pieredze. Bieži negadās iespēja savu ideju aizstāvēt kompetentas žūrijas priekšā. Naudas balva būtu ļoti noderējusi, taču tā ir tikai viena no iespējām, ko dzīve piespēlē. Pieteikums konkursam tika rakstīts vasaras sākumā, kad naudu biznesa sākšanai vēl tikai meklēju. Taču esmu jau sācis projektu realizēt, finansējums ir dabūts. Ražošana gan vēl nav sākusies, bet strauji tai tuvojamies. Pats pusi nedēļas pavadu Rīgā, pusi – Kuldīgā, bet biznesu attīstīšu šeit. Šī bija arī kā gatavošanās nākamajiem konkursiem, jo oktobrī esmu uzaicināts uz Dubaijas biznesa akseleratoru,” sacīja K.Dembovskis.

Piektajā vietā palika liepājnieks Ingus Palapis, kurš dažus gadus bija Kurzemes biznesa inkubatora vadītājs. Viņam ir ideja lielveikalos veidot ziepju veikalus un darbnīcas.

 

Attēlā:

Kuldīdznieks Kristaps Dembovskis žūrijai prezentē savu biznesa ideju – 21. gadsimta skrejriteni, kuram būs vairākas modernas ierīces, piemēram, USB lādētājs.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: