Aizvērt

Garīkās saimnieko arvien zaļāk

2015. gada 5. novembrī, 15:34
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Garīkās saimnieko arvien zaļāk
Foto: Valsts prezidenta kancelejas arhīvs
Skrundas novada viesu nams Garīkas Sieksātē saņēmis Zaļā sertifikāta pagarinājumu.

Valsts prezidents būs patrons

 

Vidi saudzējošas tūrisma mītnes apliecinājums 14 Latvijas saimniecībām pasniegts asociācijas Lauku ceļotājs (LC) gada noslēguma konferencē Mežotnes pilī. Saņēmējus sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piekrītot kļūt par Zaļā sertifikāta patronu un apliecinot atbalstu ilgtspējīgai saimniekošanai laukos.

Lai šo kvalitātes zīmi saņemtu, tūrisma mītnēm jāievēro zaļās saimniekošanas principi.Kritēriji ir diezgan stingri, tos ik gadu pārbauda speciāla vides un tūrisma ekspertu komisija, skaidro LC prezidente Asnāte Ziemele. Videi un veselībai labvēlīgā dzīvesveida piekritējiem sertificētās saimniecības pazīstamas ar zīmolu Zaļās brīvdienas. Nākamgad plānots kritērijus pārskatīt un Zaļo sertifikātu piešķirt ne tikai tūrisma, bet arī citu lauku ekonomikas nozaru uzņēmējiem.

Mūspusē Zaļais sertifikāts ir tikai trim lauku tūrisma mītnēm: Zāgkalniem Kuldīgas novada Rendas pagastā, Skrundas novada Rudbāržu pagastā – Garīkām un piena muižai Berghof, bet pavisam Latvijā – 76.

 

Neļauj nolaisties

Garīku saimnieks Andris Vjaksa gan norāda, ka kritērijus izpildīt neesot grūti. Sieksātnieki jau kopš viesu nama izveides saimnieko, ik uz soļa domājot par vides aizsardzību un dabas resursu taupību. Tas esot izdevīgi. Tāpat Garīkas jau no sākuma ir LC biedri un palikuši asociācijai uzticīgi. „Sakārtotā vidē ir daudz patīkamāk, tā apmeklētājus piesaista vairāk,” teic A.Vjaksa. „Pēdējā laikā viesi, īpaši ārzemnieki, ļoti novērtē, ka saimniekojam ar bioloģiskām metodēm. Nu jau arī latvieši vairāk raugās, vai pārtika ir veselīga, vai, piemēram, ziepes neizraisīs alerģiju. Lauku ceļotājs un Zaļais sertifikāts uzmundrina, izglīto un neļauj nolaisties, virza uz attīstību. Tiek rīkota pieredzes apmaiņa, semināri. Tā iegūstam jaunus domubiedrus un idejas.”
Garīku saimnieks piebilst, ka aizvadīta laba tūrisma sezona. Īpaši daudz apmeklētāju bijis vasaras sākumā un beigās, ap Jāņiem gan patukšāks brīdis, bet kopumā tūristu plūsma pieaugusi. Lai gan klāt jau novembris, ekskursantu grupas braucot joprojām.
 

Attēlā:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Zaļo sertifikātu Rudbāržu pagasta Sieksātes viesu nama Garīkas saimniekam Andrim Vjaksam.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi