Aizvērt

Uzņēmīgi, radoši, darbīgi

2015. gada 8. decembrī, 15:09
Raksta autors: Daiga Bitiniece, Antra Grīnberga
Uzņēmīgi, radoši, darbīgi
Foto: Aivars Vētrājs, A.Grīnberga
Konkurss Gada uzņēmējs un amatnieks atkal uzņēmis apgriezienus – tā komisija apmeklē aptaujas anketās izvirzītos kandidātus Kuldīgas novada domes balvai deviņās nominācijās.

Gada tirgotājs

 

„Pie mums nav pārsteigumu, esam ļoti konservatīvi”

 

SIA Agrotehnika darbojas kopš 1992. gada, kad to izveidoja Arturs Cimoška. Tā darbības nozare ir automašīnu, lauksaimniecības u.c. tehnikas rezerves daļu, dārzkopības un lopkopības preču tirdzniecība.
A.Cimoška uzņēmējdarbību paplašinājis, izveidojot veikalus arī Saldū, Talsos, Lielvārdē un Rīgā. „Sākumā angārā tirgoju traktoru piekabes, pēc tam minerālmēslus, vēlāk sāku piedāvāt rezerves daļas. Uzņēmums auga, auga, meklējām jaunus sadarbības partnerus, slēdzām līgumus un attīstījāmies tālāk,” sacīja A.Cimoška. Šobrīd jau telpas esot par mazu, taču jaunas celt vismaz pagaidām negriboties. Agrotehnikas veikalā vienmēr visas preces esot uz vietas vai noliktavā, tās netiekot pasūtītas tikai pēc klientu pieprasījuma. Šobrīd daļa preču atrodoties noliktavā Saldū, un katru dienu no Kuldīgas uz turieni braucot mašīna, kas tās atvedot. „Pie mums nav pārsteigumu, esam ļoti konservatīvi. Agrotehnikā var iegādāties pamatlietas. Tādas preces, kuras tirgo lielveikali, mēs tirgojam ļoti maz, jo mums ir cits klientu loks. 60–70% pircēju ir juridiskas personas, kam arī ir citas prasības. Cenšamies piegādāt to, kas ir reāli vajadzīgs ražošanai, saimniecībai, tās ir praktiskas lietas.” Uzņēmums sadarbojoties tikai ar uzticamiem piegādātājiem, tāpēc netirgojot lētas, zemas kvalitātes preces. „Ja vajag ļoti lētas preces, jādodas uz lielveikaliem. Mēs šādas preces savā sortimentā negribam, jo zinām, ka ātrāk vai vēlāk tās nesīs atpakaļ. Mēs savu nišu turam, esam citādāki,” teic A.Cimoška. Arī darbinieki šeit esot ilggadēji, mainoties ļoti reti, visās četrās pilsētās to kopskaits ir 42. „Tas nav daudz, jo mums ir četri veikali, divi servisi un vairumtirdzniecība,” piebilst A.Cimoška.

 

Gada amatnieks

 

„Jau iztēlojos, ka tieši viņai derēs!”

 

Gada amatnieka nominācijai izvirzītajai Ilvai Āboliņai jau bērnībā paticis lellēm šūt kleitas un zīmēt.
Pēc vidusskolas gadu nostrādājusi Sadzīves pakalpojumu kombinātā, tad pabeigusi Liepājas mākslas vidusskolas pedagoģijas nodaļu un Kuldīgas Centra vidusskolā mācījusi darbmācību meitenēm un zīmēšanu. Paralēli tam šuvusi, kā pati smej – 30 gadi sanākot! Darbnīca Kuldīgā bijusi dažādās vietās, jo: „Mājās negribu. Ir labāk, ja vari aiziet uz darbu. Un agri jau es nenāku, tas ir vienīgais, ko varu sev atļaut.”

Klientes (jo Ilva šuj tikai dāmām) par viņu uzzina pēc principa no mutes mutē. Reiz šuvusi tērpus korim Ventava, bet Ilvai ātri apnīk vienādus taisīt. Viņa pamana, ko ieteikt klientei, dažreiz esot pat jāatrunā no ieceres. „Žurnālā izskatās smuki, bet es jau redzu, ka konkrētais modelis cilvēkam nederēs. Ja neklausa, lūdzu, lai nesaka, ka es šuvu!”

Un cik reižu Ilva nav braukusi līdzi audumu meklēt... pat uz Rīgu!

Kuldīgā izvēle maza, kaut Saldus vai Liepāja, tomēr kas cits. „Ir bijis, ka ieraugu un zvanu kādai klientei, jo jau iztēlojos, ka tieši viņai derēs!” Darba esot daudz, uz pirmo laikošanu jāgaida pat līdz diviem mēnešiem, bet tad, kad nolaikojot, tad šujot uzreiz. „Ja zinu, ka uz konkrēto datumu vajag, rēķinos ar to. Izlaidumu laikā meitenes glābju pēdējā brīdī, jo žēl, ka nav atradušas, ko meklējušas, vai naudas bijis maz.”

Konkurenci Kuldīgā šuvēja neizjūtot, katram savas kundes, un visiem labs nebūsi, viņa saka. Galus kopā savilkt varot, nopelnot vidēji normāli, bet jāmaksā arī par telpām. „Un te ir Kuldīga, te nevar ņemt augstākas cenas. Savas kundes jāciena, viņām jau arī te nav lielu ienākumu.”

 

Gada amatnieks

 

Ar lielu entuziasmu

 

Kabilnieks Aivars Bergmanis pats savā mežā iekārtojis atpūtas un mācību parku Ozolu biotops un interesanto Līvu dziesmu ielu tajā.

A.Bergmaņa entuziasms pārsteidzis daudzus. Viņš pats izveidojis Ozolu biotopu, kurā ikvienam iespējams izzināt procesus dabā, izstaigāt meža takas, izmēģināt spēkus gan minigolfā, gan boulingā, gan arī citās atrakcijās. Mežā ir arī izstāžu zāle, kurā apskatāmi gan paša amatnieka, gan citu mākslinieku gleznojumi un zīmējumi dažādās tehnikās, kas radīti uz neapstrādātām koka pamatnēm. Šovasar parkā atklāta Līvu iela, kuru, lai cik tas neticami šķistu, A.Bergmanis radījis divu mēnešu laikā. Komisija izstaigāja Līvu ielu, apskatīja 13 tēlus, kuri veltīti grupas Līvi dziesmām. Katrā pieturā izlasāms arī kādas dziesmas teksts, izteikumi no grupas dalībnieku un tekstu autoru intervijām, fakti no vēstures par mūziķiem.

Pat nezinu, kāpēc to visu esmu izveidojis, vienkārši gribēju. Šad tad kaut ko atjaunoju un papildinu.

Šis gads par citiem bija ražīgāks. Pirms tam Jāņa Baltvilka 70. jubilejai par godu uzlaboju taku, kas veltīta viņam. Katrā pieturā lasāms kāds no dzejnieka dzejoļiem. Šogad sanāca tā, kā sanāca, izdomāju, ka taisīšu Līvu ielu. Uztaisīju arī! Te es varu izpausties – kas ienāk prātā, to taisu,” saka A.Bergmanis. Līvu ielā apskatāms kokā griezts Jāņa Groduma tēls, Aivars Brīze jūras zilzaļās biksēs un pat 80. gadu sākuma stilā veidota Igo skulptūra. Savukārt ielas galā ir Jāņa laukums, kur pašā centrā, lielā ozolā iesēdināti no viena ozola kluča izgriezti Dievs un Velns, kas simbolizē Līvu dziesmas tekstu – nekad, nekad neviens to nezinās, ko Dievs ar Velnu augšā sarunās. Pats amatnieks esot īsts Līvu fans. Grupas vēsturi viņš kārtīgi izpētījis un par to arī stāsta katram, kas vēlas klausīties. Ceļa malā norāžu uz Ozola biotopu nav. „Tas ir tāpēc, lai šeit nenāk tie, kuriem šeit nav jānāk. Ja grib parku apskatīt, lai piezvana man. Tūrisma informācijas centros atrodama informācija,” teic A.Bergmanis. Amatnieks arī pastāstīja, ka, iespējams, nākamā iela, kas te tapšot, būšot veltīta Edgara Liepiņa dziedātajām Raimonda Paula dziesmām.

 

Attēlā:

„Šūs vienmēr! Ir cilvēki, kas nevar sev nopirkt, kam atkarība no šūšanas vai kas negrib vienādu,” savā darbnīcā Liepājas ielā (virs Drogām) saka Ilva Āboliņa.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi