Aizvērt

Uzņēmīgi, radoši, darbīgi

2015. gada 10. decembrī, 16:01
Raksta autors: Antras Grīnberga, Kristīne Duļbinska
Uzņēmīgi, radoši, darbīgi
Foto: Antras Grīnberga, Kristīne Duļbinska
Konkursa Gada uzņēmējs un amatnieks komisija apmeklēja aptaujas anketās izvirzītos kandidātus Kuldīgas novada domes balvai.

Gada pakalpojums

 

Cīnās saviem spēkiem

 

Klubā Viva fitness pieci treneri piedāvā dažādu veidu un intensitātes nodarbības gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Sporta klubs atrodas Pilsētas laukuma malā, Smilšu ielā 24. Tā īpašniece Jeļena Miezīte stāsta, ka visu sākusi saviem spēkiem, finansiāli palīdzējis vīrs. „Paši nopirkām inventāru, bet zāli īrējam. Agrāk bija divas zāles, taču no vienas nācās atteikties, jo bija grūti par to samaksāt. Nav tik daudz cilvēku, īpaši vasarā. Skolu brīvlaikā, lai bizness izdzīvotu, nākas rīkot arī nometnes bērniem. Nodarbības notiek katru dienu pa četrām piecām stundām. Varētu jau maksu paaugstināt, lai vieglāk segt telpu īri, bet tas nozīmē, ka apmeklētāju skaits samazināsies, jo Kuldīgā maksātspēja ir maza,” spriež J.Miezīte. Kuldīdznieki esot samērā pasīvi, ar sportu nodarbojoties vien kādi 3%.

J.Miezīte šādu uzņēmējdarbību izvēlējusies tāpēc, ka sports ir sirdslieta. „Kādreiz dzīvoju Rīgā. Skolā sāku nodarboties ar mākslas vingrošanu, vēlāk pabeidzu medicīnas skolu. Tad parādījās aerobika. Biju tajā visā tik dziļi, ka trenējos divreiz dienā.” Kad pārcēlusies uz Kuldīgu, viņa toreizējā fitnesa klubā Koridors bijusi aerobikas trenere. „Pēc laika vīrs par kredītu nopirka inventāru, un es atvēru savu klubu.” Klubā darbojas abonementu sistēma: pirmā nodarbība bez maksas, pēc tam katra atsevišķi maksā piecus eiro, taču abonements četrām reizēm – 15 eiro, astoņām – 25, bet 12 reizēm – 32 eiro. Te ir plašs nodarbību piedāvājums: body pump, body bike, TRX, ritmika, zumba, aerobika, stepa aerobika, pilates u.c. Lai celtu kvalifikāciju, J.Miezīte sākusi studēt fizioterapiju Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā.

 

Gada tirgotājs

 

Šeit meklē to, kā nav citur

 

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības Kuldīgas labumi veikaliņš Pilsētas laukuma malā ne vien vietējos, bet arī tūristus pievilina ar mājražotāju precēm.

„Mums iet ļoti labi, cilvēki vietējo produkciju novērtē,” saka kooperatīva vadītāja Gunita Šternberga. „Cenšamies piedāvājumu paplašināt. Ieklausāmies klientos, analizējam, ko viņi grib pirkt, ko ne. Šogad darbojamies arī Ziemassvētku tirdziņā stikla mājās Rātslaukumā.”

Veikaliņā nopērkami gaļas izstrādājumi, marinējumi, garš-vielas, vīns, siers, saldumi u.c. preces. „Šogad kooperatīva biedri izaudzējuši tik daudz dārzeņu, ka svaigus nevarējām pārdot, tāpēc aizvedām uz Durbi, kur tos iemarinēja.”

Kooperatīvā esot 32 biedri, taču citi izstājas, citi nāk klāt. Regulāri tiekot meklēti ražotāji, kas piedāvā ko jaunu, interesantu, jo mājražotāju veikaliņā klienti meklējot to, kas nav nopērkams citur. Tūristi īpaši daudz pērk sklandraušus, arī vīnu. Piemēram, vācietim esot vienalga, ka pudele maksā 18 eiro – nopērkot daudz.

Šovasar kooperatīvs sācis sadarbību ar gidiem, kas tūristu grupas ved uz veikaliņu, kur viņus gaida degustācija. „Mūsu plānos ir lielāka māja. Labi, ka zinām – mūsu pakalpojumi ir pieprasīti, ir vērts paplašināties. Ļoti daudzi tūristi Kuldīgas apskati sāk no Pilsētas laukuma, un mēs esam labs sākums. Bieži mums prasa kartes un bukletus.”

 

Gada lauksaimnieks

 

Ar domu par jaunu kalti

 

Padures SIA Upeskalni AB apstrādā 1020 ha zemes trijos Kuldīgas novada pagastos, audzē kartupeļus un graudus, sagatavo sienu un skābsienu, nodarbojas ar sēklkopību.

„Esam jauna starta priekšā, bet jaunais tik vienkārši nenāk,” saka līdzīpašniece Baiba Mikāla. Viņa stāsta, ka pagājušais gads lauksaimniecībā ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā dažādu apstākļu dēļ bijis smags. Savukārt šis gads beidzies pozitīvi. „Uzņēmums var atļauties sapņot par būtisku ražošanas līdzekli graudkopībā – par modernu kalti. Tas prasa ilgtermiņa ieguldījumus, kā arī rūpīgu izvērtējumu, kāda tagad tehnoloģija, ko noteikti vajag, bez kā var iztikt. Ar pašreizējo tehniku graudu kaltēšana ir dārga. Pēc kaltes rekonstrukcijas uzņēmums varēs sniegt pakalpojumu arī citiem zemniekiem. Jaunā tehnika būs tik moderna, ka pietiks ar diviem darbiniekiem – pa vienam katrā maiņā. Otru uzņēmuma kalti paredzēts izmantot sēklkopībā.”

Izmaiņas skārušas arī kartupeļu audzēšanu – Upeskalni AB parakstījuši līgumu ar a/s Latfood, kas ražo Ādažu čipsus. Nu speciālistiem jāapgūst zināšanas, kādas šķirnes piemērotas čipsiem, kādam jābūt sausnas un cukura saturam, kā kartupeļu jāmēslo utt. Uzņēmumā strādā 18 cilvēku.

 

Attēlā:

„Latvijas daba bija dāsna, taču ar to vien par maz. Visa pamatā ir sistemātisks un gudrs darbs,” saka Upeskalnu AB līdzīpašniece Baiba Mikāla.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: