Aizvērt

Uzņēmīgi, radoši, darbīgi

2016. gada 9. janvārī, 12:24
Raksta autors: Kristīne Duļbinska
Uzņēmīgi, radoši, darbīgi
Foto: Eduards Dambergs
Turpinām stāstīt par tiem konkursa Gada uzņēmējs un amatnieks komisijas apmeklētajiem kandidātiem uz Kuldīgas novada domes balvu, kuri izvirzīti aptaujas anketās.

Gada tirgotājs

Aizvien paplašinās

Kuldīgas SIA PĀRSA nodarbojas ar pārtikas tirdzniecību.Uzņēmuma īpašnieks ir Gatis Rozenfelds.
Septiņus gadus tirdzniecībā viņš darbojas kopā ar Raiti Hercenbergu, ar kuru kopā abiem pieder SIA HRG Lux (ar sešiem veikaliem). Darbību sākuši celtniecībā, bet tad piedāvātas veikala telpas Priedainē, un ar to arī sācies darbs tirdzniecībā. Pirmajam veikalam piebiedrojušies nākamie – tā kā konkurenti nesnauž, izlemts atvērt vēl vairākus veikalus. Pašlaik Pārsai pieder piecas tirdzniecības vietas: Sarma Kuldīgā, veikali Snēpelē, Ēdolē, Kabilē un nesen Skrundā. Priedainē uzņēmumam ir arī konditoreja, kurā tiek cepti pīrādziņi, kūciņas un smalkmaizītes. Pārsa iesaistījusies tirdzniecības tīklā – aliansē Aibe. Uzņēmējs stāsta, ka ļoti jāpēta iepirkuma cena. Preces var pirkt vairākās vietās, kurās cena ļoti atšķiras, tāpēc rūpīgi jāanalizē, no kura piegādātāja ir izdevīgāk to ņemt. Dalība lielajos tirdzniecības tīklos ļauj iegūt labāku cenu precēm veikalos. „Cilvēkiem labāk, bet mums – daudz darba,” atzīst G.Rozenfelds. Kopā ar kolēģiem uzņēmēji analizē pirkšanas paradumus un tendences, lai piedāvātu to, kas cilvēkus interesē un ir tiem vairāk vajadzīgs.
Biznesa partneri R.Hercenbergs un G.Rozenfelds jau ir saņēmuši Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku Gada balvu – 2010. gadā viņi atzīti par uzvarētājiem nominācijā Jaunais uzņēmējs.

Gada pakalpojums
„Klients nedrīkst gaidīt!”

IK Jura autoserviss Kuldīgā darbojas kopš 2004. gada.
Uzņēmuma vadītājs Juris Rudakovs atceras, ka sākumā darba bijis ļoti daudz, viss atjaunots pašu rokām, ēkai neesot bijušas pat piemērotas durvis. Viss darīts par uzņēmuma naudu – tikko bijuši iekrājumi, tā tie ieguldīti attīstībā. Šobrīd telpas jau kļuvušas par mazu: trīs boksi ir vienā pusē, divi otrā. Uzņēmumā darbojas gan automehāniķi, gan autoelektriķi.
J.Rudakovs skaidro: „Darbojamies arī ar elektroniku, piedāvājam diagnostiku un remontu. Darbs ir specifisks, visu laiku jāmācās kas jauns. Pats sāku tieši ar elektroniku – signalizācijas ierīkošanu. Tā bija sirdslieta, Kuldīgā mani pazina kā signalizācijas meistaru. Bet servisā darbi pārklājas – citreiz iesākam remontdarbus, kas saistīti ar elektrību, bet pēc tam dodam mehāniķiem. Tā kooperējamies, un tā ir milzīga priekšrocība – viss izdarāms vienkopus.” Jurim pieredze autoservisā ir liela, pirmais uzņēmums jau 1993. gadā bijis Autoklubs „Pelikāns”, tajā strādājuši vien divatā. 
Pašlaik darbinieki arī mainoties, tomēr pamatsastāvs nemainās. Uzņēmums dod iespēju arī topošajiem meistariem, bieži vien praksē tiek ņemti Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņi, arī pašlaik te strādā divi praktikanti.
J.Rudakovs atzīst, ka vissvarīgākais ir darbs ar klientiem, un tas aizņem lielāko laiku. Būtiski ir par notiekošo informēt – tiklīdz konstatēta vajadzība pēc papildu remonta, uzreiz jāpaziņo klientam, jāsaskaņo izmaksas. Ja darbs neaizņem ilgu laiku, klienti var pagaidīt uzgaidāmajā telpā, iemalkojot kafiju.
„Citreiz auto skrūvēju arī pats. Ja kolēģis nevar paspēt un klients gaida, metos palīgā, uzvelku darba apģērbu un daru. Nekas nevar būt trakāks, kā likt klientam gaidīt,” uzskata uzņēmējs. Remontu neatsakot nevienam – tiek pieņemtas jebkura vecuma un markas automašīnas, kas vien var iebraukt garāžā. Uzņēmumam ir mājas lapa, taču visbiežāk klienti par pakalpojumiem uzzinot no draugiem un paziņām, tādēļ esot jāstrādā vēl labāk.

Gada viesmīlīgākais uzņēmums
Pamazām atgriežas starptautiskajā apritē

 

Jēkaba sētas īpašniece Ingrīda Garoza stāsta, ka viesnīcu un restorānu Kuldīgā, Liepājas ielā, kopā ar ģimeni atvērusi tikai nedaudz vairāk kā pirms gada.
„Ja kāds pirms trim četriem gadiem būtu teicis, ka mēs te darbosimies, es teiktu – jūs esat dulli,” saka saimniece. Ideja pārņemt četrus gadus dīkā stāvējušo viesnīcu un kafejnīcu radusies Ingrīdai. Viņai šeit patīk darboties, bet labāk būtu tam nodoties pilnībā – I.Garoza strādā arī algotu darbu, un apvienot to esot diezgan sarežģīti. Šeit ir desmit darbinieku, vasarā skaits pieaug līdz 15.
Tā kā telpas ilgi stāvējušas tukšas, bija bojāta apkure, īpašumu sabojājuši arī tur iekļuvušie zagļi. Viesnīca pārprojektēta, iegūstot vēl četrus numuriņus. Nu tajā ir 21 istaba, un, izmantojot papildu gultas, šeit var uzņemt 45 cilvēkus. Pilnveidots arī telpu dizains.
Viesnīca pamazām atgriežas apritē – vietu var rezervēt starptautiskajā sistēmā www.booking.com, tiek slēgti līgumi ar tūrisma uzņēmumiem par grupu izmitināšanu. Sezonalitāte šajā biznesā esot ļoti jūtama. „Šogad bija vēls pavasaris, un kārtīga slodze sākās tikai jūlijā. Visnoslogotākie mēneši ir jūlijs un augusts,” stāsta I.Garoza. Klientu vidū vasarā dominē ģimenes ar bērniem, kas īpaši iecienījušas viesnīcas piedāvātos apartamentus. Te pieejamas arī telpas semināriem vai banketiem, divu veidu pirtis ar baseinu.

 

Īpašs viesu nams

Rumbas pagasta viesu nams Polīši, kurā saimnieko Rūta un Viesturs Pirro, uzcelts 2004. gadā un pirmos ciemiņus uzņēma gadu vēlāk.
Taču pirmsākumos saimniecībā bijuši zivju dīķi, kuros varēts makšķerēt, tikai pēc tam radusies ideja uzbūvēt viesu namu. Arī makšķernieki joprojām tiek gaidīti. Kā atceras saimniece: „Agrāk tūristi nebraukāja tā kā tagad, tad vairāk rīkojām viesības. Bet patīkamāk uzņemt viesus nekā būt svinību organizētājiem.” Te tūristi nav galvenā mērķauditorija, vairāk ir aizrunātas nedēļas nogales, kad namiņš tiek izīrēts nelieliem banketiem, ģimeņu pasākumiem u.c. Vasarā noslogojums ir ļoti labs, tādēļ saimnieki uzbūvējuši vēl vienu ēku. Pirmajā stāvā izveidotas labierīcības, duša un virtuve, otrajā – istabas. R.Pirro piebilst: „Nākotnē ceram uzcelt vairākas mazas mājiņas, jo atrodamies tuvu pilsētai un pēc pieredzes secinām, ka vasarā pieprasījums būtu.”
Uzņemti dažādi viesi, bet, kā atzīst saimnieki, nepatīkamu atgadījumu nav bijis. Apmeklētāju kultūras līmenis ievērojami audzis. Ciemos braucot cilvēki no dažādām valstīm, pēdējā laikā viesu namu iecienījuši francūži, pirms gada vairāk viesojušies vācieši. Ir arī tādi cilvēki, kuri viesu namā nakšņot nevēlas, tāpēc uzceļ telti un dzīvo vairākas nedēļas. Citi ņem līdz mājdzīvniekus. Reiz atbraukuši viesi ar pieciem lieliem suņiem, bet problēmu nav bijis – saimnieki aiz mīluļiem visu savākuši. Arī šis viesu nams atrodams tūristu iecienītajā mājas lapā www.booking.com.
Taču Polīšos ir kas ļoti īpašs, kā neesot nevienam citam Kurzemē, – ozolu ieskauts brīvdabas dievnams ar iesvētītu altāri. Šeit var notikt kristības, iesvētības un laulības.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi