Aizvērt

Izrādīties, tirgoties un veidot attiecības

2016. gada 9. februārī, 14:44
Raksta autors: Iveta Grīniņa, Vija Zariņa, Juris Lipsnis
Izrādīties, tirgoties un veidot attiecības
Foto: Izstādes veidotāju arhīvs
Aizvadītās nedēļas nogalē Ķīpsalas izstāžu centrā 23. izstādē-gadatirgū Balttour Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs (KAAC) sevi rādīja kopīgajā Kurzemes stendā. Jaunumus varēja vērot 470 stendos divās hallēs. 

Visvairāk interesē pasākumi

 

KAAC vadītāja vietniece Jana Bergmane pastāstīja, ka piedāvāts jaunais Kuldīgas ceļvedis, informācija par upju tūrismu un velotūrismu, kā arī par piedāvājumu novadā.

Lielākā interese bija par šīgada pasākumiem Kuldīgā un par to, kas tūrisma objektos jauns.

Vēl stendā darbojās novada muzejs, zīmols Baudi! un citi.”

 

Piedāvās ekskursijas saimniecībās

Kooperatīva Kuldīgas labumi vadītāja Gunita Šternberga sacīja: lai gan šī ir tūrisma izstāde, to apmeklē arī tirgotāji. „Nolēmām piedāvāt savus produktus, lai redzētu, kāds būtu pieprasījums ekskursijām mājražotāju saimniecībās. Izdevās tās pareklamēt, iztirgot mūsu biedru produkciju. Bijām paņēmuši līdzi sukādes un sīrupu, cepumus, smiltsērkšķu eļļu un sinepes, medu, sklandraušus un vīnu. Piemēram, par sukādēm interesējās uzņēmēja, kurai ir latviešu suvenīru veikals.

Kopsapulcē februāra beigās pārrunāsim, kuri ir gatavi piedāvāt ekskursiju savā saimniecībā vai ražotnē. Pēdējā laikā ļoti daudzi izvēlas brīvdienas pavadīt laukos un rādīt bērniem, kā tiek audzēti dārzeņi vai siets siers. Latgales puses cilvēki vēlas veidot līdzīgu kooperatīvu un braukt pie mums lūkot pieredzi.”

 

Arī mācību mērķiem

 

Brauciens uz tūrisma izstādi ir arī mācību programmas sastāvdaļa tiem Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņiem, kuri apgūst šo nozari. Skolotāja Iveta Roga stāsta: „Meitenēm bija īpaši uzdevumi, piemēram, ekspozīcijā atrast konkrētas kartes, bukletus un informāciju, novērtēt labākos un ne tik interesantos stendus. Šajā dienā viesojāmies arī lidostā Rīga, atpūtas kompleksā ESPA Rīga, viesnīcās Radisson Blu Hotel Latvija un Baltic Beach Hotel&SPA.

 

Skrunda sadarbojas ar Liepāju

Skrundas novads piekto gadu sadarbojas ar Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju. „Ziņas par Skrundas novadu varēja atrast ceļvedī Liepāja un apkārtne 2016, uz izstādi aizvedām atsevišķus bukletus par Garīkām un Piena muižu, akcijas Apceļo Kurzemi avīzi, kurā minēti arī apskates objekti Skrundas pusē,” stāsta Liepājas biroja speciāliste Evita Valtere.

Ļoti kupli tika pārstāvēti alsundznieki, īpaši pirmajā dienā, kad Ķīpsalā skanēja Suitu sievu balsis. Bija rūpīgi domāts par stenda noformējumu, to rotāja logo Tapis suitos, visām tirgotājām bija vienādas krāsas izšūti lina priekšauti, bet muzeja vadītāja Inga Bredovska un biedrības Suitu amatnieki vadītāja Inga Šēna-Laizāne viesus sagaidīja tautastērpā. I.Bredovska: „Mūsu stendā bija gan ēdamas, gan mugurā velkamas un citādi lietojamas lietas. Turklāt

bijām ļoti atraktīvi, kamēr daudzi konkurenti savos stendos vienkārši sēdēja, dalot skatītājiem bukletiņus.”

Biedrība Suitu amatnieki un veikaliņš Rija tūristiem piedāvās stikla pērlīšu spēles – mauču adīšanu un izšūšanu ar pērlēm. Audējas rādīja Alsungā austos tautastērpa brunčus un trako drānu (villaini), tērpus beigās varēja arī iegādāties. Pirkti sklandrauši, maize, saimniecībā Stīgas audzētās dzērvenes.

Alsundznieces Dzidras Vecarājas īpašā burkānu torte izpirkta vienā mirklī.

Visu dienu gan uz galvenās skatuves, gan citviet uzstājās Suitu sievas, pirmoreiz piedalījās biedrība Alsungas keramika, kas šogad piedāvās māla veidošanas meistarklases, savs piedāvājums būs arī Spēlmaņu krogam, uzņēmumam Suitu maize un individuālajiem ražotājiem.

 

Attēlā:

Izstādē Balttour Rīgā Alsungas novada stendu pārrauga muzeja vadītāja Inga Bredovska.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi