Aizvērt

Atrod darbu laukos

2016. gada 7. aprīlī, 17:11
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Atrod darbu laukos
Foto: Daina Tāfelberga
Akcijā Esi nodarbināts laukos! Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Kuldīgas filiālē jau pirmajā stundā pieteicās vairāk nekā 60 darba meklētāju.

Iesākumam – uz sezonu

Kā stāsta filiāles vadītāja Sandra Krinkele, pirmā ar biedrības Lauksaimnieku apvienība atbalstu organizētā darba ņēmēju un zemnieku saimniecību vai uzņēmumu tikšanās bija pērn Kuldīgā jūlija beigās. Darba devēji to novērtējuši atzinīgi, taču lūguši šādu akciju rīkot agrāk, jo laukos visvairāk vajadzīgi sezonas strādnieki. Arī šogad iespēju atrast darbiniekus izmantoja zemnieku saimniecības, kas piedalījās jau iepriekš: Kalna Mikas (Turlava), Valti (Skrundas pagasts), Garīši (Vārme), Laivenieki (Padure) un Jaunkalni (Laidi).

„Mūsu mērķis ir savest kopā zemniekus ar tiem, kuri meklē darbu,” piebilst S.Krinkele. „Filiālē uzskaitē vairāk nekā 35% ir ilgstošie bezdarbnieki. Liela daļa, ja arī darbu atrod, pēc laika pie mums atgriežas, jo aizmirsuši strādāt regulāri. Viņiem ļoti piemērots sezonas darbs, ko tagad gatavi dot lauksaimnieki. Neslēpšu, ka viens otrs, kas šorīt ieradās filiālē, īsti nesaprata, kas tiek piedāvāts.”

 

Par algu uzreiz nejautā

 

Darba devējiem akcijā veicās, kā nu kuram. Transporta trūkums un neatbilstība pienākumiem, lai gan augsta kvalifikācija netiek prasīta, bija galvenie iemesli, kāpēc daļa darba meklētāju sarunas neturpināja. Ceha vadītāja Iveta Kuļvinska no Garīšiem stāsta, ka šogad bijis ļoti raibs kontingents: dažāda vecuma un interešu, ar pieredzi laukos un bez tās. Taču atšķirībā no iepriekšējās reizes neviens nav sācis ar jautājumu, cik viņam maksās. Lielākā daļa bija cilvēki no gadiem 30. Valtu saimnieks Rihards Valtenbergs norādīja, ka interesenti pārsvarā vai nu nezina, kas ir darbs laukos, vai arī negrib, nespēj ilgi noturēties. Tiesa gan, iepriekšējā akcijā sameklētais cilvēks pie viņa joprojām strādājot.

 

Ja dod arī pajumti

 

Kurmālniece Alda bija izvēlējusies divas potenciālās darba vietas – par noliktavas pārzini Vārmē vai siltumnīcā Padurē. Diemžēl nevienu nav varējusi pieņemt, jo ik dienu no Upīškalna būtu jābrauc ar savu transportu. „No laukiem nebaidos, iepriekš ilgus gadus garas stundas dienā nostrādāju dārzniecībā. Pilsētā jau darbu atrast nevar.”

Laimējās Lienei un Modrim, jo viņi atraduši gan darbu, gan dzīvošanu Valtos. Abi esot laukos auguši, pie darba pieraduši. Pagaidām nolīgts uz sezonu, bet iespējams, ka varēšot palikt vēl ilgāk, ja būs labs saimnieks. Savukārt jauniešu bariņš no Snēpeles kādu brīdi bikli mīņājās pie durvīm, nevarot izlemt, pie kura lauksaimnieka iet. Kāda jauniete un puisis tā arī nesadūšojās to darīt.

 

Attēlā:

Skrundas pagasta zemnieks Rihards Valtenbergs jau pērn akcijā Esi nodarbināts laukos! ieguvis labu strādnieku. Iespējams, paveiksies arī šoreiz.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi