Aizvērt

Papildina zivju krājumu

2016. gada 26. aprīlī, 15:30
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Papildina zivju krājumu
Foto: Aivars Vētrājs
Šonedēļ no Pelču zivaudzētavas Ventā ielaists vairāk nekā 60 tūkstošu lašu un taimiņu mazuļu.

Kā stāsta vadītājs Valdis Plaudis, šāda resursu atjaunošana upēs notiek jau daudzus gadus. Šopavasar izpildīts zinātniskā institūta Bior noteiktais plāns – upē ielaisti 49 tūkstoši taimiņu smoltu (15–20 g svarā) un 13 800 mazo lasēnu (vairāk nekā 30 g). Abām sugām tas ir atbilstošs vecums un lielums, lai attīstību turpinātu dabiskā ūdenskrātuvē un dotos uz jūru.

Jau martā no Pelču baseiniem uz Ventu aizceļoja pusmiljons vēdzeļu kāpuru.

Daudzumu, laiku un ielaišanas vietas nosaka Bior zinātnieki pēc resursu izpētes. „Dažkārt makšķernieki pārmet, ka zivju upēs par maz,” teic V.Plaudis. „Mēs izaudzējam un upēs ielaižam tik daudz mazuļu, cik noteikuši zinātnieki. Ja zivis nevar noķert, tas nenozīmē, ka to nav.”

Pelču zivaudzētavā jau izšķīlušies lašu mazuļi, kuri baseinos tiks audzēti līdz nākamajam pavasarim. Zivkopis norāda, ka pērnais gads lašu vaislas ieguvē visās Latvijas lašupēs bijis diezgan nelabvēlīgs zemā ūdens līmeņa dēļ. Vietas, kurās zivis nārsto citkārt, bijušas tik sausas, ka cilvēki varējuši staigāt. Taču, pateicoties labai sadarbībai ar Ventspils zvejniekiem, Pelču zivaudzētāji ieguva vajadzīgo lašu ikru daudzumu, lai atjaunotu plānoto skaitu.

 

Attēlā:

Ventā tiek ielaisti lašu un taimiņu mazuļi atbilstošā lielumā, lai tālāk tie augtu dabiskā ūdenstilpē.
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi