Aizvērt

Diskutē par tirgus attīstību

2016. gada 3. maijā, 11:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Diskutē par tirgus attīstību
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas komunālo pakalpojumu (KKP) tirgus apsaimniekošanas daļas vadību uz laiku pārņēmusi Baiba Pirtniece (attēlā), kurai ir jaunas ieceres darba organizācijā.

Lai iepazīstinātu ar speciālisti un diskutētu par paveicamo, kopā tika aicināti tirgotāji, un viņi atsaukušies kuplā skaitā.

 

Abonementu sistēma un jauns jumts

No maija Kuldīgas pārtikas tirgus būs atvērts arī piektdienas pēcpusdienā, taču tas neatrisina lielāko problēmu – pircēju piesaisti un šaurību.

B.Pirtniece rosināja stādu tirgotājus ar lielajiem podu augiem un statīviem pārvietot uz atsevišķu laukumu,

kur dēsti tiek tirgoti jau tagad. Vietas tiktu lozētas. Tas izsauca pretestību, jo minētais laukums ir ar oļu segumu un nav ērts, tāpēc tirgotāji tur nevēlas pārcelties. KKP vadītājs Pēteris Gobzemis atbildēja, ka laukumā var ieklāt jebkuru segumu, ja tikai par to maksā paši tirgotāji: „Visa nauda, ko ieliekam tirgus modernizācijā, mums jādabū atpakaļ.”

Otrs ieteikums bija ieviest abonementu sistēmu. B.Pirtniece skaidroja, ka tirdzniecības vietas tiktu izpirktas uz noteiktu laiku: „Tas ieviestu skaidrību, kuras ir brīvas, un novērstu to, ka tirgotājs no rīta atnāk un paziņo – viņam nav vietas.” Klātesošajiem bija iebildumi, ka stādu sezonas sākumā tirgus laukums nav bijis sakārtots un dažu vietas aizņēmuši citi.

Tika spriests, vai gaļas pārdevējiem ir vieta pie dārzeņiem un stādiem un vai atsevišķu preču pārdošanai jānodala zonas.

Atnākušie ieteica abonementu sistēmu ieviest nākamgad.

B.Pirtniece informēja, ka šogad tiks nomainīts lielais tirgus jumts un tiek domāts arī par paviljona telpas remontu.

 

Priekšroka tiem, kam ilgāka sezona

 

Ko darīt ar zemeņu tirgotājiem, kuri savu produkciju pārdod tikai sezonā? P.Gobzemis uzsvēra, ka vietu sadalē priekšroka ir tiem, kuri tirgojas ilgāk. Klātesošie minēja Ventspils un Saldus piemēru, kur vietējiem tiek ņemta mazāka maksa nekā iebraucējiem.

„Tirgus visu laiku tiek dotēts, KKP tam atvēl lielu daļu no naudas, ko iekasē citās nozarēs,” skaidroja P.Gobzemis. „Tas, ko jūs maksājat tagad, izdevumus nesedz, tāpēc gribam saprast, ko esat gatavi maksāt. Labi, ka pašvaldība tirgu dotē, tomēr atcerieties to!” viņš aicināja. P.Gobzemis stāstīja, ka

notiek sarunas, lai var apsaimniekot laukumu Liepājas ielā 60 aiz tirgus paviljona.

Tad vietu būtu vairāk. Klātesošie uzskatīja, ka laukums būtu labs, ja nojauktu šķūnīšus ielas malā, un ka liela problēma ir tirgus noslēgtība – garām braucošie neredz, kas tur atrodas.

Viena iespēja piesaistīt vairāk pircēju – sestdienās pagarināt darba laiku, jo strādājošie šajos rītos vēlas ilgāk pagulēt un uz tirgu dodas tikai ap vieniem. Nav gan skaidrs, vai trijos dienā vēl būs, ko pirkt.

 

Aicina būt koleģiāliem

 

Visi bija vienisprātis, ka tirgotājiem vienam pret otru jāizturas saprotoši, jo nereti rodas konflikti. P.Gobzemis ieteica sarunāt laiku, kad preces izkraus viens pēc otra. Agros rītos, kad var piebraukt brīvāk, to izmanto tikai pieci seši.

Bija ierosinājums astoņos no rīta tirgu iebraukšanai slēgt, bet citi to nepieņēma.

„To var savstarpēji nokārtot, ja katrs atbildīgi aprēķina, cik laika vajadzēs, lai preces izkrautu, un ja pret citiem ir koleģiāls,” teica KKP vadītājs.

Tika runāts arī par pasākumiem, ko varētu rīkot paši tirgotāji kopā ar KKP, lai piesaistītu vairāk pircēju, un arī par reklāmu medijos. Pirmā darba grupa satiksies pēc festivāla Lido zivis.
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.