Aizvērt

Aptieka atbalstīs patversmi

2016. gada 12. augustā, 14:07
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Aptieka atbalstīs patversmi
Foto: Aivars Vētrājs
Rīt, 16. augustā, 10.00 durvis vērs uzņēmuma Mīļās ķepiņas veterinārā aptieka-zoopreču veikals Piltenes ielā. Tā atrodas līdzās Kuldīgas dzīvnieku patversmei un ambulancei.

Saimniece, veterinārārste Marita Līdaka atzīst, ka ceļš līdz visas vecās katlumājas atjaunošanai un iekārtošanai bijis garš – pirmie darbi sākās pirms sešiem gadiem, kad tika iekārtota patversme.

Veterinārārste skaidro, ka jaunā aptieka atšķiras no zooveikaliem ar to, ka tajā drīkst pārdot recepšu medikamentus, bet būs iegādājami arī aksesuāri, barība u.c. Līdz šim Kuldīgā aptiekas statuss bijis tikai iestādei Aizputes ielā, pārējie ir zooveikali. Mīļajās ķepiņās kopā ar M.Līdaku turpmāk strādās arī veterinārārsts Vjačeslavs Revins, bet zooveikala preces tirgos pārdevēja-konsultante Indra Kodola. V.Revins līdz šim strādājis O.Obodņikova veterinārajā servisā. „Darbs būs interesants – līdzīgs, bet arī atšķirīgs, jo būs jāpastrādā arī patversmē,” viņš atzīst.

„Aptieka ir projekts, lai palīdzētu patversmei. Pagaidām domājam tai ziedot vienu procentu no apgrozījuma. Šeit būs arī stends, kurā rakstīts, kas patversmei vajadzīgs. Vajadzības mainās – dažreiz vairāk vajag barību lielajiem suņiem, citreiz – kucēniem, gadās, ka aptrūkstas avīzes, segas. Ja ir interese, cilvēki var izlasīt un ielikt mantas speciāli noliktā grozā,” skaidro M.Līdaka.

Vēl iecerēts mudināt cilvēkus nest uz veikalu mazlietotas un saviem dzīvniekiem vairs nevajadzīgas mantas, piemēram, bļodas, dzīvnieku pārvadājamās kastes, kaķu mājiņas, mazo suņu apģērbu u.c. Tās tiks pārdotas lētāk, bet iegūtā nauda izlietota patversmes vajadzībām. „Jau tagad cilvēki daudz ko atnes patversmei, bet  ne vienmēr mums šīs lietas vajadzīgas. Tādēļ varētu tās pārdot, bet par iegūto naudu pirkt to, kas vairāk vajadzīgs patversmei.”

M.Līdaka izrāda stūrīti veikalā, kur nolikts dīvāns, galdiņš un atrasta vieta grāmatu plauktam: „Šo ideju noskatījos Vācijā. Pie mums bieži nāk skolēni, kuri raksta kādus pētnieciskos darbus, uzdod jautājumus, konsultējas. Šajos plauktos salikām literatūru, kas saistīta ar mājdzīvnieku audzināšanu, ārstēšanu u.c. Jebkurš te var atnākt un palasīt to, kas interesē.”

Ambulances un veikala darba laiks būs no 10.00 līdz 18.00. Rīt arī patversme šajā laikā būs atvērta apmeklētājiem, bet pārējās dienās vismaz pagaidām tā darbosies kā iepriekš: otrdienās un ceturtdienās no 14.00 līdz 16.00.
 

Attēlā:

Veterinārārsti Vjačeslavs Revins un Marita Līdaka rīt gaida apmeklētājus uz jaunās vetaptiekas-zooveikala atklāšanu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: