Aizvērt

Graudiem nav tā augstākā kvalitāte

2016. gada 25. augustā, 15:54
Raksta autors: Antra Grīnberga
Graudiem nav tā augstākā kvalitāte
Foto: Aivars Vētrājs
Ne gluži ar tik lielu intensitāti kā citugad, tomēr arī pašlaik uz graudu pieņemšanas punktiem ik dienu tiek vesta raža. Zemniekus vasara nav lutinājusi, un, lai gan kādu laiku vairs nav lijis, mitrums no laukiem vēl nepazūd.

„Pagaidām lauki vēl mitri, un ar pilnu jaudu graudi pie mums netiek vesti, jo daudzi vēl gaida, kad lauki apžūs,” saka Vārmes zemnieku saimniecības Āboliņi pārstāvis Mārtiņš Āboliņš, kurš sadarbībā ar kooperatīvo sabiedrību Latraps šai pagastā vada labības pieņemšanas punktu. „Vējš apžāvē pašus graudus, bet zeme tik ātri neizžūst, tāpēc tie, kuriem zemes ir mazāk un kuri var atļauties pagaidīt, to arī dara, lai varētu uz lauka uzbraukt. Mums arī pašiem traktori grima, dabūjām vilkt ārā.

Pirms lielajiem lietiem graudu kvalitāte kviešiem bija laba – pārtikai atbilstoša, bet pēc lietavām lielākā daļa der vienīgi lopbarībai. Visi vēl nav sākuši kult vasaras kviešus, un tiem var būt labi rādītāji, jo lietus nebūs paspējis sabojāt. Iepirkuma cena ir apmēram tāda pati kā pērn,” saka M.Āboliņš.

„Tik sliktu gadu kā šo grūti atcerēties,” teic Ēdoles pagasta zemnieku saimniecības Indrāni īpašnieks Imants Prūsis. „Pagaidām esam nokūluši apmēram pusi, bet, lai pabeigtu, vajadzīgas vēl kādas desmit dienas. Citus gadus šajā laikā viss jau bijis nokults. Graudus uzglabājam kaltē un vedam uz ostām. Tā kā šogad visi jākaltē, vedām arī uz Vārmi, jo pašiem nepietiek vietas, kur sabērt.”

I.Prūsis stāsta, ka ostās graudus pieņem, ja mitruma līmenis ir līdz 14%. „Vakar nokūlām auzas un sākām kult miežus, tiem mitrums bija 17%. Šogad izdevumi lieli. Kaltēšana visu sadārdzina, bet graudiem cena nav augsta. Visas auzas aizgāja kā lopbarība. Iepriekš kultie kvieši derēja pārtikai, bet tie, kurus novāksim tagad, visticamāk, nebūs vairs tik labi, jo gan rudzi, gan kvieši jau sākuši dīgt, mieži kļuvuši melni. Jā, šis nepavisam nav labs gads – uz lauka nevar tikt un arī zvēri padara savu,” piebilst I.Prūsis.

 

Attēlā:

Vārmes graudu savākšanas punktā savu kūlumu nogādājis Ēdoles pagasta zemnieks Imants Prūsis.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi