Aizvērt

Laukums ar perspektīvu

2016. gada 20. septembrī, 15:08
Raksta autors: Juris Lipsnis
Laukums ar perspektīvu
Foto: Juris Lipsnis
Kuldīgas apvedceļa malā top akciju sabiedrības Latvijas finieris kokmateriāla uzglabāšanas un pārstrādes laukums ar ieceri pārtapt par lobītā finiera ražotni.

Finiera ražošanai

„Lobītā finiera ražotne Kuldīgā ir viens no mūsu uzņēmuma reģionālās attīstības investīciju projektiem,” atzīst Latvijas finiera padomes priekšsēdis Uldis Biķis. „Stratēģija nav mainījusies: darbs Kuldīgā sākts ar plānoto pakāpenisko attīstību – sākumā izveidojot koku laukumu, tālāk nodrošinot apaļkoku šķirošanu un pārstrādi. Mērķis ir pilnvērtīgi izmantot bērza koksnes resursus Baltijā.”

Latvijas finiera valdes loceklis Jānis Ciems papildina: „Darbības sākšana un atbilstoši arī investīciju plāns tiek realizēts pakāpeniski, vairākās kārtās. Sākam ar koku laukuma izbūvi un apaļkoksnes šķirošanu, un pēc tam – lobītā finiera ražošanu, ko plānots realizēt, izmantojot arī esošo ēku. Kādā apjomā ēku varēs izmantot un kas būs jāpārbūvē, jāprecizē ekspertiem, jo pašreizējais novērtējums rada aizdomas par tās neatbilstību spēkā esošajiem būvnormatīviem.

Termiņus prognozēt nevēlos, jo jau pašreizējie laukuma darbi aizkavējušies augusta lietavu dēļ, bet nav pamata, lai ar būvdarbiem lieki kavētos.” Kurzemnieks jau rakstīja, ka zemes gabalu Cepļa ielā 2, kas atrodas blakus nepabeigtajai betona bloku ražotnei, Latvijas finierim iznomājusi Kuldīgas novada pašvaldība. Saskaņā ar plānojumu šeit atrodas ražošanas teritorija, kam turklāt jau ir vajadzīgā infrastruktūra: ūdensvads, kanalizācija, energoapgāde.

Laukumu būvē ģenerāluzņēmējs – Mārupes SIA Selva būve, projektu izstrādājuši Liepājas UPB projekti, kas atbild arī par autoruzraudzību, savukārt būvuzraugu pienākumi uzticēti Mārim Stūrītim un Edgaram Krasņikovam.

Kā ar konkurenci?

Bērza finierklučus savā saplākšņa ražotnē Kuldīgā, Meistaru ielā, izmanto arī Tukuma uzņēmums Stiga RM. Par to, kā Latvijas finiera plāni varētu ietekmēt šīs ražotnes darbu, tās vadītājs Viesturs Krēvics solīja pastāstīt pēc atgriešanās no Igaunijas. Jauna pircēja ienākšanu mūspusē pozitīvi vērtē mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības Mežsaimnieks valdes priekšsēdis Grigorijs Rozentāls. „Kooperatīvs pārdod mūsu biedru mežos izaugušo koksni,” viņš skaidro. „Priecājamies, ja pēc produkcijas ir pieprasījums – jo tas lielāks, jo lielāka vērtība izaudzētajam, tostarp, bērza finierklučiem.”

 

Attēlā:

Šāda aina paveras topošajā Latvijas finiera koku uzglabāšanas un pārstrādes laukumā pie Kuldīgas apvedceļa.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: