Aizvērt

Desmit gados apgūti divi miljoni

2016. gada 29. septembrī, 15:29
Raksta autors: Aiga Zaļuma
Desmit gados apgūti divi miljoni
Foto: Aiga Zaļuma
Biedrība "Darīsim paši!", ar kuras palīdzību Alsungas, Kuldīgas un Skrundas novadā kopš 2006. gada īstenoti projekti par nepilniem diviem miljoniem eiro, pagājušonedēļ nosvinēja desmit gadu pastāvēšanu.

Ieceru vairāk nekā naudas

 

Pirms desmit gadiem biedrība sāka darboties programmā LEADER+, pēc tam, pamatojoties tās izstrādātajā vietējās attīstības stratēģijā, tika apgūts 2007.–2013. gadam plānošanas perioda finansējums no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF).

 

„Visu trīs novadu attīstībā ieguldīti 1,8 miljoni eiro,” stāsta biedrības padomes priekšsēde Dace Šēle. 

 

„ELFLA tika iesniegti 279 projekti, no kuriem realizēti 132, savukārt EZF pieteikti 19 projekti, īstenoti 14.”

Biedrība arī realizējusi četrus starpteritoriālus un starpvalstu projektus. Pirmais bija Rokdarbi, kurā veicināta sadarbība starp Latvijas, Somijas un Igaunijas rokdarbniekiem, popularizēta šīs kultūras saglabāšana un nozīme tūrismā, bijusi radošu ideju apmaiņa. Otrajā projektā Viduslaiku festivāli izzinātas senās tradīcijas un iepazīta kaimiņu valstu kultūra, rīkots seminārs Viduslaiku tradīcijas Eiropā, kurā puses apmainījās zināšanās par amatniecības tradīcijām un senajām liecībām, par metodēm, kā pieredzi nodot nākamajām paaudzēm.

Projektā Vietējo ūdeņu un to dzīvo resursu saglabāšanas veicināšana sarīkoti starptautiski vides izziņas pasākumi. Tās bija Zivju dienas brīvā dabā, vietējie un kaimiņvalstu zivsaimniecības teritorijas iedzīvotāji dalījās pieredzē par vides izziņas programmām, popularizēja nozares tradīcijas.

Pirms diviem gadiem kopā ar Lietuvu īstenots projekts Velokultūra, popularizējot drošu braukšanu un jaunus velotūrisma pakalpojumus.

2013. gadā biedrība Darīsim paši! saņēma starptautisku apbalvojumu par projektiem Viduslaiku festivāli un Rokdarbi, kas 2012. gadā paveikti kopā ar vairākām vietējās rīcības grupām no Eiropas. Balva pasniegta Ziemeļu un Baltijas valstu LEADER projektu konkursa noslēgumā Tallinā.

 

 

Stratēģija un pirmās ieceres

 

Pērn, izzinot iedzīvotāju intereses, uzrakstīta vietējās attīstības stratēģija jaunajam plānošanas periodam no 2014. līdz 2020. gadam. Zemkopības ministrija tai piešķīrusi 1 791 975 eiro. Pirmā konkursa kārta jau beigusies, reģistrēti 122 projekti. Tie nodoti Lauku atbalsta dienestam, kas pieņems gala lēmumu, kurus atbalstīt.

Līdz 2020. gadam katru gadu plānots izsludināt vismaz vienu konkursu kārtu. Papildus tiek gaidīti jaunie Ministru kabineta noteikumi starpteritoriālās un starpvalstu sadarbības projektiem.

 

 

Attēlā: Biedrības Darīsim paši! desmitā jubileja nosvinēta, ciemojoties pie padomes locekļa Ernesta Bušera Zāgkalnos, kurš viesus ar motorlaivu aizvizināja līdz Moricsalai. Attēlā – biedrības projektu asistents Modris Zaķis, padomes locekles Daiga Mellere un Antra Grīnberga, priekšsēde Dace Šēle.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: