Aizvērt

Jauna ēra trim uzņēmumiem

2016. gada 14. oktobrī, 18:30
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Jauna ēra trim uzņēmumiem
Foto: Aivars Vētrājs
Draugiem, kolēģiem un partneriem klātesot, 14. oktobrī Padures pagasta Deksnē iedarbināta "Upeskalnu AB" jaunuzceltā kalte.

To projektēja Diānas Zalānes arhitektu birojs, būvēja SIA Pretpils no Talsiem.

Upeskalnu AB, Amazones un Precīzo tehnoloģiju skolas līdzīpašniece Baiba Mikāla atzina, ka visi trīs ģimenes uzņēmumi sper soli nākamajā attīstības līmenī – sākas jauna ēra.

Kalte izmaksājusi ap 1 300 000 eiro un tapusi ar 40% Eiropas finansējumu. „Pārējais ir mūsu ieguldījums. Domājam ne tikai apstrādāt pašu izaudzēto labību, bet arī sniegt pakalpojumus citiem.”

Somijā ražotās kaltes jauda esot nedaudz vairāk par 4000 tonnām, pastāstīja Amazones graudu pirmsapstrādes iekārtu pārdošanas vadītājs Uldis Rozentāls. Viņš pieļauj, ka tuvākajā apkārtnē varbūt kaut kas līdzīgs ir Ezergaļiem Vārmē. „Iepriekšējā kalte bija morāli un fiziski novecojusi.

 

Cēlām ar domu, ka pietiks pašiem un varbūt varēsim palīdzēt citiem.

 

Ja būs liels pieprasījums, jaudu dubultosim. Svarīgi, ka kalte uzbūvēta vietā ar infrastruktūru – ar elektrību un ceļu tuvumā. Tādu vietu nav daudz,” uzsvēra U.Rozentāls.

Ārā viesi apskatīja, kā strādā slavenā senlaicīgā Padures kuļmašīna, priekšnesumos priecājās kopā ar Suitu sievām un Snēpeles vidējās paaudzes dejotājiem, uzklausīja mācītāja Mārtiņa Burkes-Burkevica svētības vārdus. Pēc tam B.Mikāla ar atbalstītājiem un spēka devējiem bērniem Tomu, Artūru un Elizabeti visus aicināja siltumā.

 

Angārā saimniece pa solim atcerējās kaltes tapšanu no idejas līdz pēdējai skrūvītei,

 

sakot paldies it visiem. Lēmumu pieņemt palīdzējis Upeskalnu AB vadītājs Normunds Feters-Fekters, kolēģis U.Rozentāls un finanšu vadītājs Juris Kalniņš. Projektu rakstījusi Aiva Kalna, klāt stāvot juristei Guntai Laizānei. Sirsnīgu pateicību saņēma arī citi darba darītāji.

 

 

Attēlā: Artūrs, Elizabete, Baiba un Toms Mikāli – pirms lentas pārgriešanas un Padures uzņēmuma Upeskalni AB jaunās kaltes iedarbināšanas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: