Aizvērt

Lielas investīcijas

2017. gada 22. februārī, 17:59
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Lielas investīcijas
Foto: Lāsma Reimane
Latvieši grib, var, dara! – ar tādu uzrakstu uzņēmuma "Stiga RM" rūpnīcā Kuldīgā 22. februārī tika sagaidīti sadarbības partneri, investori un citi interesenti jaunā bērza saplākšņu laminēšanas ceha atklāšanā. Ražošanas procesa ieviešanai investēti 16 miljoni eiro.
Tuvākajā nākotnē plānots, ka jau esošajām aptuveni simts darba vietām klāt tiks radītas vēl ap 20. Uzņēmuma īpašnieks Andris Ramoliņš pastāsta, ka jaunais cehs strādās 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, četrās maiņās, jo ieguldījums ir liels un nauda jāatpelna. Vairāki bijušie kuldīdznieki, kuri pēdējos gados dzīvojuši Dānijā un Zviedrijā un jau pratuši strādāt uz šādām iekārtām, esot atgriezušies un nu strādā par operatoriem Kuldīgā. Būšot vajadzīgi vēl darbinieki ar svešvalodu zināšanām, kuri gatavi mācīties un paaugstināt kvalifikāciju.

„Pilna plānotās ražošanas ieviešana ir procesā. No iekārtas pasūtīšanas brīža līdz ieviešanai paiet 12 mēneši, jo tā tiek pielāgota konkrētai ēkai, vēl citām prasībām. Kopš pagājušā gada jūnija rūpnīcā uzstādītas sešas jaunas līnijas, no kurām piecas jau strādā. Ir pasūtītas vēl dažas. Kad 2015. gadā sākām ražošanu, tad apjoms bija 200 kubikmetru mēnesī, šobrīd mums ir 2000 kubikmetru, bet plānojam ražot četrarpus tūkstošus kubikmetru,” saka A.Ramoliņš.

Laminēšanas iekārtu piegādātājs ir Somijas ražotājs Raute, kura pārstāvis atklāšanā izteica atzinību par uzņēmēja uzdrīkstēšanos. Vairākkārt gan AS Latvijas Valsts meži un citās Stiga RM sadarbības partneru apsveikuma runās atklāšanā izskanēja, ka šādas ražošanas uzsākšana ir ne tikai Kuldīgas novada, bet Latvijas mēroga panākums. Finansiāli Stigu RM atbalstījusi finanšu institūcija Danske bank un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi