Aizvērt

Labumi jaunās telpās

2017. gada 8. maijā, 06:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Labumi jaunās telpās
Foto: Roberts Prauliņš
Mājražotāju kooperatīva "Kuldīgas labumi" jaunais veikals kopš 3. maija atrodas tajā pašā vietā Kuldīgā, Pilsētas laukuma malā, tomēr plašākās telpās un ar lielāku preču izvēli.
Veikals te darbojas kopš 2015. gada vasaras. Kooperatīvā ir 29 biedri, un valdes priekšsēde Gunita Šternberga saka: „Piepildījies kārtīgi izsapņots sapnis. Mazajā kioskā sapratām, ka cilvēki mūs novērtē, ka šāds veikals vajadzīgs, bet telpa par šauru. Nu vietas pietiek. Jau iepriekš kooperatīva biedri ražoja tādus produktus, kurus nevarējām veikalā izlikt. Nu tie papildina sortimentu. Gaidām arī jaunus biedrus un esam gatavi sortimentu paplašināt vēl.”

Mājražotāja Baiba Cine, kura savus cepumus un kūkas kooperatīvam nodod kopš paša sākuma, ļoti priecājas par jauno veikalu: „Ceru, ka līdz ar pārmaiņām arī manai precei būs lielāks noiets. Mājražotājam ir ļoti ērti, ja pašam nav arī jātirgo. Atliek vairāk laika ražot.” Arī Guntai Veinbergai iespēja te nodot sklandraušus un pašas darinātās cepurītes esot svarīga: „Pati iztirgot nevarētu, jo mājās ir veca mammīte, kuru vajag pieskatīt. Sadarboties ar kooperatīvu ir patīkami. Priecājos, ka veikaliņš noturas un vēl paplašinās.”

Celtniecībā izmantots ap 14 000 eiro no Kuldīgas novada pašvaldības budžeta un 16 000 eiro no tā sauktā Hanzas projekta, kurā dome iesaistījusies. „Aptuveni gads pagājis, kamēr no ieceres esam nonākuši līdz dienai, kad veikals var sākt darbu,” stāsta pašvaldības projektu speciālists Matīss Upītis. „Diezgan daudz nianšu bija jāmaina, bet sadarbība ar SIA Genus kā būvnieku bija ļoti laba, tādēļ rezultāts labs. Jaunajā kioskā vajadzēja vismaz 40 kvadrātmetrus, lai var saņemt licenci un tirgot tajā mājražotāju vīnus, tāpat objektam jāatbilst vecpilsētas prasībām. Tas izdevies. Ir iekārtotas komunikācijas, drīz tiks ierīkots elektrības pieslēgums, jo līgums jau noslēgts.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: