Aizvērt

Vasarā letes patukšas

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Vasarā letes patukšas
Ventspils komersanta Bella K pārdevējai Agitai Sīpolai pie mums tirgus dienās darba daudz – kuldīdznieki zivis pērkot labi.
Foto: Lāsmas Reimanes foto
Kuldīgas tirgū šonedēļ pārdevējas pasūrojas, ka svaigo zivju maz – vasara ir tukšāks laiks, šogad pie vainas arī biežie vēji.
Svaigas un kūpinātas zivis tagad piedāvā vietējais individuālais uzņēmums Ādolfs Grefs-Erbs un individuālais komersants Bella K no Ventspils.

Pieprasot mazāk

Laura Meikšāne strādā par pārdevēju vectētiņa Ā.Grefa-Erba uzņēmumā: „Mēs zivis tikai uzpērkam, paši neķeram un nekūpinām. Svaigās reņģes ir no Ventspils, kūpinātās – no Pāvil-ostas. Ir jau arī tādas, kas līdz pārstrādātājiem nonāk saldētas. Laši, protams, ir no Norvēģijas. Vasarā jūrā reņģu nav, tikai mazās brētliņas, bet tādas jau neviens nepērk. Uz rudens pusi nāks butes, mencas, vējazivis.” Pēdējā laikā pircēju interese esot mazinājusies, un rodoties iespaids, ka arī jūra izsmelta, uzskata Laura.

„Man zivis galdā ir kopš bērnības, svētkos – daudzas un dažādas. Arī ciemiņiem garšo. Astoņgadīgā meita vienmēr prasa, lai atnesu kādu zivi, un es priecājos, ka viņa ēd. Īpašas receptes nav, bet, piemēram, reņģīti var izcept un iemarinēt, var izfilēt un cept panējumā, var likt tomātu mērcē,” pārdevēja dalās pieredzē.

Kad vēji nepūtīs

„Vējš un sliktais laiks mūsu Baltijas jūras zivis pūš projām. Kad laiks būs labāks, nāks arī menca, bute, būs līņi no Ventas,” zina teikt Bellas K pārdevēja Agita Sīpola. Pie viņas letes rinda reti mazinās. Ventspilnieki zivis kūpinot paši. „Kuldīgā pērk labi. Kad nav, meklē svaigās, bet pieprasītas ir arī kūpinātās. Man tās ir pārāk pierastas, bet vispār jau garšo. Par izsmalcinātu manu gaumi saukt nevar.”

Kurmālniece Aina nopirkusi zivtiņas gabaliņu. Kad bērni atved uz pilsētu, vismaz reizi nedēļā kādu te nopērkot. Meklējot to, kas vairāk kārojas: vai svaigu, vai kūpinātu. Ar upes zivīm šad tad apgādājot draudzenes dēls, liels makšķernieks, – atnesot pa līdaciņai.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi