Aizvērt

Arī mazie vēl kaut kā dzīvo

2017. gada 24. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Arī mazie vēl kaut kā dzīvo
Veikalos piena cena jūnijā augusi par vairāk nekā 17%, salīdzinot ar pagājušo vasaru, ziņo Centrālā statistikas pārvalde. Bet piena lopkopji norāda, ka iepirkuma cena palikusi tā pati un dažbrīd pat krītas.
„Varbūt lielie piensaimnieki var teikt, ka krīze beigusies, mazajiem joprojām ir tā – no
rokas mutē,” teic snēpelniece Dzintra Karlshofa.
Viņas saimniecības Čašas ganībās ir 12 slaucamas govis. Slaukums tiek nodots Tukuma pienam par 25 centiem litrā. Izslaukums no govs ir 11 000 kilogramu, bet šogad lielas rūpes, ka aukstais laiks ganības noplicinājis. Pat vasarā govis gandrīz vai jāpiebaro, lai pienam būtu kvalitāte. Tāpat grūti sagatavot lopbarību ziemai. Pērn piena iepirkuma cena bijusi vēl zemāka – ap 16 centiem, bet arī tad Karlshofi nedomāja ganāmpulku likvidēt, lai saņemtu valsts atbalstu saimniecības pārorientēšanai
uz citu nozari. Kaimiņos Vīgriezēs saimnieko Māra un Laimonis Bērziņi. Viņiem ir septiņas piena govis – vairāk nevarot atļauties aprūpēt. Pienu par 29 centiem litrā viņi atdod kooperatīvam Dzēse, bet no iepirkuma cenas nepilns cents vēl tiek atrēķināts par transporta izdevumiem. „Krīze vēl nav sākusies, bet, ja ir, tad nez vai kad beigsies,” smej Laimonis. „Paši pienu nelietojam, tātad piensaimniecība ir tāds pats hobijs kā jebkurš bizness laukos.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi