Aizvērt

No Kuldīgas līdz Dubajai

2017. gada 28. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Ģirts Štrāls
No Kuldīgas līdz Dubajai
Projektu koordinatore Līga Freiberga ikvienu, kam ir uzņēmējdarbības idejas, gaida Kuldīgā, Dzirnavu ielā 18.
Foto: Jēkaba Aleksandra Krūmiņa foto
Šopavasar Kurzemes biznesa inkubatora (KBI) izsludinātajās investīciju sesijās, kas notika Liepājā un Kuldīgā, trīs labāko ideju autori Kurzemē ieguvuši 7000 eiro.
Inkubators sācis sarunas ar šiem jaunuzņēmumiem par privātas naudas ieguldīšanu to attīstībā. „Sarunas par investīcijām vēl notiek, tāpēc uzņēmumus pagaidām neatklājam,” sacīja projektu koordinatore Līga Freiberga. Tie ražo koka rotaļlietas bērniem, medicīnas iekārtu ar muguras problēmām sirgstošajiem un izstrādā pončo tipa apģērbu sērfošanas un aktīvas atpūtas cienītājiem.
L.Freiberga arī atzina, ka būtu vēlējusies vairāk pieteikumu, bet galvenā vēlme bijusi mudināt cilvēkus nākt ar savām idejām, nebaidīties par tām runāt. „Liels prieks, ka iesaistījās arī jaunieši. Visiem vienmēr stāstu: ja arī šoreiz neizdodas pie finansējuma tikt, noteikti nepadoties, jo centīsimies palīdzēt visiem spēkiem.”
SIA Kurzemes biznesa inkubators dibināts 2009. gadā, lai atbalstītu uzņēmējdarbību noteiktās tautsaimniecības nozarēs, īpaši veicinot jaunu un inovatīvu uzņēmumu attīstību Dienvidkurzemē. Svarīgi esot strādāt ar uzņēmējiem, kuriem ir radošas idejas, iesācējus ievirzīt uzņēmējdarbības vidē, rīkot atbalsta pasākumus, kā arī meklēt finansējumu idejām, lai nav jāņem kredīts bankā. „Tādā mazā pilsētā kā Kuldīga ir mazliet grūtāk, jo cilvēkiem idejas ir, taču grūti viņus iedrošināt, jo ir gan kūtrums, gan bailes, ņemot vērā visu to, kas notiek Latvijas ekonomikā. Bet mēs tāpēc cenšamies rast veidu, kā viņus iedrošināt un atbalstīt. Noteikti ir jārunā, un nedrīkst klusēt, jo tas ir vienīgais veids, kā palīdzēt idejas realizēt,” tā Līga.
Nesen L.Freiberga KBI pārstāvēja tirdzniecības misijā Dubajā, kur jaunie uzņēmēji varēja saviem ražojumiem meklēt tirgu: „Misija beidzās veiksmīgi – ar jaunām idejām, ar sapratni, kas notiek pasaulē, un ar iedvesmu strādāt tālāk. Iepazīti sadarbības partneri, un tagad būs vieglāk uz turieni aizsūtīt arī kādu no Kuldīgas, jo tās ir durvis uz plašāku pasauli.”
KBI atbalsta pasākumi ir arī biznesa rīts jau pieredzējušiem uzņēmējiem, vēl tiek piedāvātas mentoru sesijas, kurās uzņēmēji apgūst konkrētu aktuālu tēmu. Atbalsta pasākumā Kafija ar ekspertu iesācēji tiekas ar pieredzējušajiem uzņēmējiem, kuri izklāsta savu veiksmes stāstu un jauniešus motivē. „Tieši pēc šāda pasākuma ir bijis tā, ka kāds nāk klāt un saka: „Ir ideja, gribu darboties.” Esmu izveidojusi pasākumu sēriju Mans hobijs, mans bizness, kas izpelnījās labas atsauksmes. Septembrī to turpināsim,” stāsta Līga.
KBI ir trīs mājvietas: Liepājā, Saldū un Kuldīgā, Dzirnavu ielā 18. Tur L.Freiberga ikvienu aicina uz sarunu par idejām uzņēmējdarbībā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.