Aizvērt

Kafija un mazmaizītes mājīgā atmosfērā

2017. gada 13. decembrī, 08:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Kafija un mazmaizītes mājīgā atmosfērā
Kuldīgas jaunās konditorejas "The Marmalade" labumus var nogaršot tepat un arī paņemt līdzi. Smalkmaizītes, ko var nopirkt pēc svara, iegādājies kuldīdznieks Andris Dilāns.
Foto: Aivars Vētrājs
Kopš 1. decembra Kuldīgā, Pasta ielā 5 (iepretī "Pagrabiņam") durvis vērusi konditoreja "The Marmalade" jeb "Marmelāde".
Kā stāsta viens no īpašniekiem Mārtiņš Einbergs, ideja veidot tādu vietu, kur Kuldīgā līdz pat vakaram pieejami svaigi konditorejas izstrādājumi, kur iedzert kafiju un paklačoties, bijusi jau sen. Nu tā atvērta, un Mārtiņš cer, ka izdosies iekustināt vietējo publiku, taču būtisks, protams, arī tūrisms.

Marmelādē viss esot pašu gatavots, arī mīklu taisa tepat, daudz ieguldīts dažādās iekārtās. Mārtiņam gribētos, lai būtu kā Vācijā, Šveicē vai citur vecajā Eiropā, kur konditorejas pastāv 30 gadus, bet cilvēki joprojām nāk: „Nekas, ka tās ir nobružātas un tajās ir viena veida bulciņas, bet cilvēki nāk, jo zina, ka tur ir tā pati labā kvalitāte.” Mājīgās telpas veidojusi Kuldīgas interjera dizainere Baiba Ivanovska. Šajā pašā vietā jau pasen atradusies viena no pirmajām kafejnīcām Aleksis, kurā tolaik strādājusi jaunās konditorejas otra īpašniece Dace Nelsone. Arī Mārtiņam ir pieredze ēdināšanā: viņš ir viens no kafejnīcas Stender’s dibinātājiem, pēc tam ēdināšanas uzņēmumu atvēris Rīgā, bet tagad pilnībā atgriezies Kuldīgā un darbojas arī tūrismā. Trešā īpašniece ir Mārtiņa sieva Iveta Einberga, kurai savukārt ir pieredze, vadot lielveikalus.

Īpaša konditorejas iezīme – tajā var iegādāties smalkmaizītes pēc svara. Tās ir mazas, līdz ar to var pagaršot dažādas. Uzņēmums pieņem arī pasūtījumus. Vēl te ir pusdienu piedāvājums: zupa, salāti un kūciņa.

Pēc pirmās nedēļas esot grūti prognozēt, cik daudz cilvēku nāks. Mārtiņš novērtē, ka Kuldīgā darbojas Ziemassvētku tirdziņš – ja tāda nebūtu, ziemā klātos grūti. Sarunā uzņēmējs vairākkārt uzsver, cik ļoti novērtē domes rūpes, lai pilsētā attīstītos tūrisms. Mārtiņš apzinās, ka viegli nebūs, tomēr ir pārliecināts: „Ēšana ir viena no tām dažām lietām, kas dzīvē svarīga. Tas nav tikai iemest kaut ko mutē un aizskriet. Var jau sevi arī palutināt – dzīvo taču tikai vienreiz.”
Komentāri
Frīdis
2018. gada 26. janvārī, 23:18
Šajos, uzņēmējiem tik grūtajos laikos , vēlu lielu izturību un veiksmi . Prieks par cilvēkierm kuri mēģina ko darīt !
Māris
2017. gada 14. decembrī, 13:17
Super! Gardas bulciņas vienmēr ir laba lieta, lai veicas!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi