Aizvērt

Tuvākā nākotne izlemta

2018. gada 2. februārī, 02:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Tuvākā nākotne izlemta
Skrundas novada domes sēdē apstiprināja šīgada budžetu, skolēna izmaksas vietējās izglītības iestādē, sprieda par sociālām, nekustamo īpašumu un citām finansiālām lietām.
Jau rakstījām, ka šogad pašvaldība kopā ar 1,25 miljonu eiro atlikumu ienākumos plāno vairāk nekā sešus miljonus, savukārt tērēt – 5,52 miljonus. Šie skaitļi ir aptuveni iepriekšējā gada līmenī. Pēc laika ekonomiskā situācija var mainīties, līdz ar to budžetu vajadzēs grozīt. Ar deputātu balsu vairākumu budžets apstiprināts.VAIRĀK SKOLĒNIEM

Šogad novada skolās par velti varēs pusdienot audzēkņi līdz 9. klasei (ieskaitot). Valsts par to maksā 1.– 4. klasei, pašvaldība iepriekš finansēja 5.–6. klasi, tagad dome nospriedusi ēdināt visus, kuri mācās pamatskolā.

Kā katru gadu apstiprinātas skolēna izmaksas izglītības iestādēs. Tas vajadzīgs savstarpējiem norēķiniem ar citām pašvaldībām. Tiek rēķināts pēc bērnu skaita šīgada 1. janvārī katrā skolā un pirmsskolas iestādē Liepziediņš, kā arī pēc naudas plūsmas iepriekšējā gadā.

Skrundas novadā mēnesī izmaksā:
* bērnudārza audzēknis (Liepziediņā to ir 126) – 188 eiro,
* skolēns:
- O.Kalpaka Rudbāržu sākumskolā – 401 eiro (tur kopā ar pirmsskolas grupu ir tikai 19 bērnu, tāpēc iestādi drīz slēgs),
- Jaunmuižas pamatskolā (31 bērns) – 280 eiro,
- Nīkrāces pamatskolā (80 bērnu) – 147 eiro,
- Skrundas vidusskolā (348 skolēni) – 104 eiro.


MEKLĒJA STARP SAVĒJIEM

Skrundas veselības un sociālās aprūpes centra līdzšinējās vadītājas Sigitas Picules vietā apstiprināta Jana Linde. S.Picule jau pērnā gada nogalē izteikusi vēlēšanos no amata aiziet, jo gribot vairāk laika veltīt tieši medicīnai. Deputātiem domes priekšsēde Loreta Robežniece atbildēja, ka konkurss nebija jāizsludina. Atbilstošu kandidātu pašvaldība meklējusi novada iedzīvotāju vidū, uzrunāti vairāki cilvēki, bet viņi baidījušies uzņemties atbildību par tik specifisku iestādi. J.Linde piekritusi – viņa jau iepriekš strādājusi vadošā amatā – bijusi Latvijas Pasta Skrundas nodaļas vadītāja, studējusi jurisprudenci un ir gatava mācīties tālāk. Darbu viņa sāks 12. februārī, pārbaudes laiks – trīs mēneši.


BŪTĪBA NEMAINĪSIES

Mainīta summa, kas biedrībai Latvijas Samariešu apvienība tiek maksāta par veco, slimo un vientuļo ļaužu aprūpi. Kā skaidroja sociālā dienesta vadītāja Anda Vītola, vairākos gados mainījusies darba alga, transporta un citas izmaksas. Līdz šim par vienu maksāti 75 eiro, deputāti piekrita to paaugstināt līdz 100 eiro.

Likvidēta Skrundas novada pašvaldības politiski represēto lietu komisija. Tas nenozīmē, ka šeit vairs nav komunistiskā genocīda upuru, taču tagad ar viņu lietām nodarbojas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, tāpēc pašvaldībā tāda komisija nav vajadzīga.

Precizēti saistošie noteikumi par sociālo palīdzību un pabalstiem. Pēc A.Vītolas teiktā, būtībā nekas nemainīsies. Grozījumi vajadzīgi tādēļ, ka likumdevējs ik pa laikam izdomājot jaunas formālas normas un pašvaldībai tās redakcionāli jāievieš savos noteikumos. Palielināsies vienīgi atbalsts audžuģimenēm, ko maksā sociālais dienests, cerot, ka tas saņems naudu no valsts. Šobrīd pie audžuvecākiem dzīvo pieci Skrundas novada bērni. Atbalsta palielinājums budžetu būtiski neietekmēs.


BŪS, KUR VEST MĒBELES

Angārs Vakara ielā 5a nodots apsaimniekošanā Skrundas komunālajai saimniecībai (SKS). Pašvaldība to neizmanto, bet uzņēmumam tas vajadzīgs, lai zem jumta uzglabātu kaisāmo smilts un sāls maisījumu ielām un ceļiem. Būve ir pietiekami plaša, lai tajā glabātu arī lielgabarīta atkritumus. Pašlaik iedzīvotājiem jāgaida vairāki mēneši, līdz apsaimniekotājs atbrauc savākt vecās mēbeles un citas mantas, kas sadzīves atkritumiem neder. Turpmāk tos no visa novada varēs vest turp. Pieņemšanas laiku SKS paziņos vēlāk. Būs arī iespēja šķirot, jo viss nav metams prom, piemēram, kokmateriāli.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi