Aizvērt

Tikai viena balss vairāk

2018. gada 9. februārī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Tikai viena balss vairāk
Pieciem deputātiem balsojot par un trim pret, bet vienam atturoties, pieņemts Alsungas novada domes budžets šim gadam.
Par balsoja Māra Rozentāle un Grigorijs Rozentāls (Suitu zeme), Inga Bredovska un Daiga Kalniņa (Par Alsungas novada izaugsmi), kā arī Juris Šteinbergs (Par iedzīvotāju interesēm). Pret bija Latvijas Zemnieku savienības deputāti Ainars Macpans, Aivars Sokolovskis, Ilze Bloka, atturējās neatkarīgā deputāte Zaiga Vanaga.

Iepriekšējā gada atlikums šīgada budžetu papildina apmēram par 254 000 eiro – gada beigās aktīvi esot maksāts nodoklis. Salīdzinot ar pērno gadu, šogad nauda visām sfērām piešķirta vairāk, taču procentuālā sadalījumā būtisku atšķirību nav, izņemot tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centru. Tam procentuāli ir milzīgs pieaugums, jo tiks realizēti projekti pils glābšanai un ieejas pārbūvei.

Budžeta sadalījums plašas deputātu diskusijas sēdē neraisīja, bet iebilda A.Sokolovskis, kā argumentu minot faktu, ka ar projektu nav iepazinies izpilddirektors Voldemārs Dunajevs, kuram ir slimības lapa. Kā komunālās saimniecības vadītājam viņam būs jādara darbi par paredzētajām summām, bet deputāti nav dzirdējuši viņa viedokli, vai tie par šo naudu izdarāmi.

SPECIĀLĀ BUDŽETA IEŅĒMUMI80 020 eiro.
SPECIĀLĀ BUDŽETA IZDEVUMI – 150 911 eiro.
ATLIKUMS no iepriekšējā gada – 29 828 eiro, plānotais atlikums šīgada beigās – 12 794 eiro.

PAŠVALDĪBAS AIZŅĒMUMI
* Aizņēmumu pamatsummas atmaksa Valsts kasei: 60 402 eiro no pamatbudžeta, 15 100 eiro no speciālā budžeta.
* Paredz aizņemties Eiropas projektiem: pamatbudžetā 285 396 eiro (pils remontam); speciālajā budžetā 69 096 eiro (ceļa Rijas–Zaļumi pārbūvei).

PRIORITĀTES
Sabiedriskās infrastruktūras uzlabošana (viduslaiku pils glābšana, tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centra ieejas pārbūve, senioru un bērnu atpūtas parka izveide, ceļa posma Rija–Zaļumi remonts, vidusskolas sporta zāles jumta remonts).Deputāti

SABALANSĒTS UN LABS

Daiga Kalniņa, domes priekšsēde:
– Ir izdevies budžetu sabalansēt. Būtiski, ka mazliet vairāk iedevām sociālajam dienestam, tādēļ iedzīvotājiem varēsim sniegt pakalpojumu sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību. Būs aprūpe mājās: varēs nomazgāties, izmazgāt veļu, būs arī drošības poga. Skolai gada beigās pēkšņi sāka tecēt jumts, un tā remontam nauda ir paredzēta. Vairāk nekā 60 000 eiro mūsu budžetam ir daudz. Joprojām spējam bērniem izglītības iestādēs nodrošināt pusdienas. 7000 eiro līdzfinansējums paredzēts 70 tūkstošu vērtajam ceļa posma Rijas–Zaļumi remontam. Ceļš vajadzīgs uzņēmējiem. Nauda paredzēta arī konkursam Darīsim paši. Līgo svētkos būs suitu kāzu atjaunotais uzvedums, kuru atbalstīsim. Nākamajās sēdēs lemsim par atbalstu uzņēmējdarbības un kultūras projektiem. Manuprāt, budžets ir labs, un arī opozīcijas deputātiem konkrētās pozīcijās nebija iebildumu vai citu priekšlikumu. Komitejas sēdē tas pārrunāts, tādēļ grūti komentēt, kādēļ daļa deputātu bija pret. Domāju, ka tās vairāk ir politiskās spēlītes – princips.


„ATBALSTĀM KOALĪCIJAS PARTNERI”

Grigorijs Rozentāls:
– Mēs esam koalīcijas partneris vēlētāju apvienībai, no kuras ir priekšsēdētāja, un viņas gatavoto budžetu atbalstām. Tāda ir politiskā loģika. To veidojis cilvēks, kuram uzticamies. Speciālisti strādājuši, un izskatās, ka budžets izdevies labs. Prieks, ka tiek atbalstītas dažādas kultūras aktivitātes, atrasta nauda tiem projektiem, kas mums liekas svarīgi. Dome jebkurā brīdī budžetu var grozīt, ja ir racionāli priekšlikumi, kas gūst balsu vairākumu. Ja komunālajā saimniecībā pamatoti vajadzēs ko darīt, tas būs iespējams.


NAV SASKAŅOTS AR IZPILDDIREKTORU

Zaiga Vanaga:
– Redzēju neprecizitātes, kas man neļāva balsot par. Komitejas sēdē jautāju par transporta līdzekļiem, vēl dažām pozīcijām teritorijas apsaimniekošanā un sapratu, ka summas nebija precizētas sarunā ar izpilddirektoru. Jautāju arī par pandusu doktorātam: Dunajeva kungs iepriekš rādīja dokumentu, ka vajadzīgi 16 tūkstoši, bet budžetā ielikti astoņi.


PRET PIEŅEMŠANU ŠOBRĪD

Aivars Sokolovskis:
– Es nebalsoju pret budžetu – tas izveidots labs, visi pasākumi, kas tur paredzēti, ir labi. Jauki, ka visam iznāk nauda. Es balsoju pret pieņemšanu tajā sēdē, jo budžeta veidošanā nebija iesaistīts izpilddirektors. Viņš slimo un pēdējo variantu nemaz nav redzējis. Komunālais iecirknis ir viena no svarīgākajām pozīcijām, un, ja vadītājs nav klāt, bez viņa ziņas izlemt nevar, kāds darbs un par kādu summu izdarāms. Viņš bija iesniedzis skaitļus, kāda nauda vajadzīga, bet dažās pozīcijās tā bija paņemta nost. Vai ar to, kas tagad iekļauta budžetā, viņš vairs varēs tos darbus izdarīt? Varbūt varēs, bet man svarīgi dzirdēt viņa viedokli. Nākamajā sēdē izpilddirektors vai kāds, kurš viņu aizvieto, varēja deputātiem pastāstīt, kas par to naudu tiks izdarīts.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi