Aizvērt

Ceļa remonts rit pēc plāna

2018. gada 13. jūlijā, 05:44
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Ceļa remonts rit pēc plāna
Virs 5 cm biezā izlīdzinošā asfalta tiek uzklāta virskārta no S1 klases dolomīta šķembām un emulsijas.
Foto: Aivars Vētrājs
Ceļā Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne posmam no Priedaines līdz Ēdolei (16,4 km) seguma atjaunošanu plānots pabeigt 11. augustā.
Par 1,65 miljoniem eiro tur strādā SIA Binders. Atbildīgais būvdarbu vadītājs Sandis Ruža apgalvo, ka darbs rit gludi un atbilstoši grafikam.
Nākamgad šī ceļa segumu turpinās atjaunot līdz Jūrkalnei.

Šī darba laikā raizes sagādājot tie autovadītāji, kuri neievēro ātruma ierobežojumu, tā riskējot sabojāt gan savu, gan pretimbraucēju automašīnu.

Ar to, kā tiek atjaunota šoseja no Priedaines līdz Ēdolei, šonedēļ iepazinās satiksmes ministrs Uldis Augulis, klātesot arī Latvijas Valsts ceļu (LVC) vadībai.

Lai akmeņi nelido pa gaisu
SIA Binders būvdarbu vadītājs Sandis Ruža informēja, ka šobrīd tiek uzklāta emulsija un dolomīta šķembas. Pēc tehnoloģijas šķembas uz brauktuves ir aptuveni nedēļu, un transporta kustības ietekmē tās ceļu veido. Būtiski esot, lai autovadītāji šajā laikā ievēro ātruma ierobežojumu – lai akmeņi nelido pa gaisu. Diemžēl nereti tas netiekot darīts.
Labos laika apstākļos asfalta virskārtu dienā varot ieklāt 3 km, te šo darbu plānots pabeigt šomēnes. Augustā tikšot uzliktas drošības barjeras (580 m) un uzklāts ceļa horizontālais marķējums. 3,5 km garumā jau iztīrīti grāvji, nepieciešamajās vietās ierīkotas caurtekas. Lai nodrošinātu šķērskritumu, labots profils un uzklāta izlīdzinoša 5 cm asfalta kārta. Tiek demontētas un atjaunotas 13 autobusu pieturu platformas. Tur būs soliņi un atkritumu urnas.

Rudenī zinās par citām vietām
Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa ministram U.Augulim un LVC valdes priekšsēdim Jānim Langem sacīja, ka šī posma remonts novadam ir nozīmīgs, tādēļ priecājas, ka darbs tuvojas beigām. I.Bērziņa lūdza izvērtēt, kad varēs noasfaltēt arī ceļu no Kuldīgas uz Pelčiem un uz Gudeniekiem.
J.Lange sacīja, ka problēma ar Basu ceļu ir zināma, un arī par ceļu līdz Pelčiem jautājums tikšot izskatīts. Septembrī būs gatavs nākamā gada plāns, tad varēšot pateikt konkrēti. J.Lange skaidro: „Šis ir pirmais gads, kad grants ceļiem esam pievērsuši pastiprinātu uzmanību. Šogad tiek laboti 400 km. Zinām, kas notiek Kuldīgas novadā, zinām Basu ceļu, par ko pašvaldība ļoti aktīvi runā. Nevaru pateikt, vai tas notiks nākamgad, bet centīsimies to salabot tā, lai būtu kvalitāte.”
U.Augulis sacīja, ka Kurzemē apskatījis vairākus objektus, lai pārliecinātos, kā darbs norit, un šajā posmā izskatoties, ka viss ir kārtībā gan ar izpildes laiku, gan izvēlēto tehnoloģiju.

LVC: „12 000 kilometru valsts ceļu ir grantēti, un to kvalitāte ir problēma ne tikai Kuldīgas novadā, bet arī visā Latvijā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi