Aizvērt

"Kuuld" nozīmē "zelts"

2018. gada 19. septembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
"Kuuld" nozīmē "zelts"
„Salonā ir tikai latviešu mākslinieku rokām darinātas lietas,” tā par jauno dizaina lietu veikaliņu "Kuuld" saka īpašnieki Sanda Svenča-Vernere un Igors Verners.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas gaisotnei piemeklētas lietiņas ar lidojošām zivīm, šķūnīšiem, durvīm, laternām – to pilsētnieki un tūristi var atrast tikko atvērtajā dizaina lietu salonā "Kuuld" Baznīcas ielā. Piebilde "Ko rada latvietis?" ir līdzās nosaukumam.
Mājīgo, gaumīgo saloniņu iekārtojusi kuldīdznieku ģimene – Sanda Svenča-Vernere un Igors Verners, savu radošo domu ielikusi arī Igora meita, māksliniece Sabīne Vernere. Nosaukumu vispirms izvēlējušies labskanības dēļ, tikai tad uzzinājuši, ka seno kuršu valodā tā saukts zelts un ka tas bijis arī pirmais Kuldīgas nosaukums.

Igors un Sanda pirms trim gadiem atgriezušies no Rīgas, ieceri lolojuši visu laiku un pāris reižu pat atmetuši. „Šķita, ka Kuldīgai pietrūkst šādas vietas – skaista veikala ar labiem suvenīriem. Mums ir dāvanas ar pilsētas tematiku, bet īpašais piedāvājums ir sveces,” stāsta Sanda. Telpas vairāk nekā gadu atjaunojis Igors kopā ar Jāni Bredovski, bet arhitekts ir Viktors Bērziņš. Sabīne veidojusi dizainu Kuldīgas trauku sērijai, domāts iesaistīt arī citus māksliniekus un katru gadu radīt ko jaunu. Sabīne saka – divu vienādu trauku te nav: „Uzrunāju kolēģus un draugus, kuru mākslas priekšmeti nav plaši pieejami. Šīs lietas izņemtas māksliniekiem tieši no rokām. Te ir īpaši Kuldīgai dizainēta porcelāna un stikla trauku sērija, sietspiedē drukātas skartu kartes. Visu taisām pilsētai un sadarbojamies ar vietējiem uzņēmējiem. Mūsu mērķis – lai vispirms tas patiktu kuldīdzniekiem.”
Komentāri
Astrīda
2018. gada 27. septembrī, 16:26
Sanda un Igor! Jūs esat lieli malači , izdomājot un realizējot vēl vienu skaistu ideju jūsu skaistajā Kuldīgā! Lai veicas!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi