Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Vai izglītots cilvēks?

Vai izglītots cilvēks?

2016. gada 13. oktobrī, 16:32
„No vienas puses, mācām, ka dzīvei labi jāsagatavojas, jo būs konkurence. Bet vai izglītots cilvēks citus pagrūž ar elkoņiem?” jautā arhitekts Juris Andersons.
Citāts

Citāts

2016. gada 11. oktobrī, 17:05
Skolotāja Ilona Freimane stāsta: ar pusaudžiem devusies pārgājienā tikai 3 km līdz dižai mežābelei. Kaut smagu nesamo nav bijis, skolēni jau pārguruši. Tomēr salasīti žagari, ugunskurā izceptas desiņas, taču bērni sūdzas – garlaicīgi. Viņa mudinājusi uzspēlēt kādu spēli. Atbilde skanējusi: „Bet te jau telefonam nav zonas...”
Citāts

Citāts

2016. gada 7. oktobrī, 16:32
„Sabiedrībā vienmēr ir kāda struktūra, kas raugās, lai cilvēkā virsroku neņemtu pirmatnējais instinkts. Ja tas netiek savaldīts, cilvēks par savu taisnību karo. Politkorektums ir mežoņa, nepieradinātā zvēra savaldīšanas rīks,” saka psiholoģe Guna Svence.
Citāts

Citāts

2016. gada 4. oktobrī, 16:09
„Dokumentālo filmu "Ģenerālplāns" šovasar parādījām Ukrainā, Janukoviča villā! Kad bijušais prezidents aizbēga, visi dokumenti noslīcināti ezerā. Ukraiņu žurnālisti tos izmakšķerēja, sasauca arhivārus ar ventilatoriem un gludekļiem, ieskenēja, ielika internetā t.s. Janukoviča linkus un katru vasaru villā rīko pētnieciskās žurnālistikas festivālu,” stāsta pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" vadītāja Sanita Jemberga.
Citāts

Citāts

2016. gada 29. septembrī, 16:13
„Vecums? Kāds tur vecums! Es jau trešo mirstamkleitu novalkāju!” teic 65 gadus vecā Ingrīda Puriņa.
Citāts

Citāts

2016. gada 27. septembrī, 14:50
Gēsthahtes birģermeistars Olafs Šulce stāsta, ka Vācijā modē elektriskie velosipēdi: „Jauns cilvēks ar parasto minas nosvīdis, bet garām lepni pabrauc septiņdesmitgadīgs seniors un pamāj ar roku.”
Cita bāze

Cita bāze

2016. gada 22. septembrī, 14:49
„Drīz vien sapratu, ka pie jums biznesu veido uz ļoti personīgu attiecību bāzes – sadarbojas smilšu kastes, bērnudārza, skolas un studiju biedri. Nopratu, ka man neizdosies šai smilšu kastē ielauzties, un nolēmu taisīt nelielu, bet pats savu smilšu kasti,” saka vācu uzņēmējs Kristofs Ginters.
Dažādība

Dažādība

2016. gada 20. septembrī, 15:02
„Meža traktorā man skan Latvijas Radio 1, jo tur var uzzināt daudz vērtīgas informācijas, otrā traktorā – Latvijas Radio 2, bet džipā – Kurzemes Radio,” saka ēdolnieks Pēteris Jonelis.
Mežā neizdomāsi...

Mežā neizdomāsi...

2016. gada 6. septembrī, 16:59
„Sēžot mežā, tu neizdomāsi nākamo Facebook vai Google, tev ir jābūt saskarsmē. Jāmācās no tiem, kuri ir pasaules līmenī. Latvijas problēma ir tāda, ka visi grib visu tuvāk mājām un uzņēmumi mokās,” saka personāla atlases speciāliste Zane Čulkstēna. (No intervijas NRA 6. septembrī)
Numura citāts

Numura citāts

2016. gada 2. septembrī, 17:54
„Cilvēcība spēj pārliecināt vairāk nekā kontrpropaganda. Tajā, ko uzskatām par taisnību, ir ļoti daudz cilvēcības, bet tajā, ko dēvējam par propagandu, ir ļaunums. Ir svarīgi runāt par faktiem, korupciju un briesmīgiem noziegumiem, bet cilvēcība ļauj atšķirt labo no ļaunā. Ja galva un dvēsele atbrīvota no naida, vairāk vietas paliek radošumam,” saka mākslinieks Maksims Veļičkins, kurš no Krievijas pārcēlies uz Kuldīgu.
Laimei daudz nevajag

Laimei daudz nevajag

2016. gada 1. septembrī, 15:57
„Kad esi izblandījies pa pasauli, saproti, ka lielai laimei daudz nevajag. Viss, ko dziļi sirdī ilgojos, man piepildījās Kuldīgā. Dzimtā pilsēta, dzimtenes mīlestība – to spēju novērtēt tikai tagad, kad esmu bijusi prom. Tas ir tik spēcīgi!” saka Eva Zujeva-Čīma.
Pirmā stunda

Pirmā stunda

2016. gada 30. augustā, 15:43
„Mana pirmā mācību stunda. Esmu izrunājusi sausu muti, bet stunda vēl nav beigusies. Pagriežos pret logu, kurā redzama Svētās Annas baznīca, un nodomāju: „Ko lai vēl pastāstu?”” atceras Kuldīgas Centra vidusskolas skolotāja Indra Iveta Gaile.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi