Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Palīgs

Palīgs

2016. gada 12. jūlijā, 15:51
„Ja stāvvietā redzat cilvēku atstarojošā vestē, ziniet, ka viņš palīdzēs novietot automašīnu, nevis prasīs naudu,” festivāla Dzīres Kuldīgā preses konferencē saka pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs.
Otrās mājas

Otrās mājas

2016. gada 22. jūnijā, 16:01
„Uz šosejas jūtos droši, tās ir manas otrās mājas, bet, protams, mani aizvien baida sabučošanās ar asfaltu. Mūsu autovadītāji? Nu, ir bijuši visādi, dažreiz gribas kādam iemest ar dzeramo pudeli, bet visumā viss ir kārtībā,” saka riteņbraucējs Horens Korbergs.
Viss jāpaveic

Viss jāpaveic

2016. gada 21. jūnijā, 15:42
„Līdz Jāņiem jācenšas paveikt visus darbus, jo vienmēr gribas, lai līdz svētkiem zāle nopļauta, dārzs sakārtots, viss ir skaisti,” saka kuldīdznieks Mārtiņš Romans.
Baznīcā neož pēc naftalīna

Baznīcā neož pēc naftalīna

2016. gada 16. jūnijā, 15:39
„Tie, kuri ikdienā baznīcā neparādās, Baznīcu naktī beidzot var tur iebāzt savu deguntiņu, ieraudzīt gan skaistas vēsturiskas lietas, gan to, ka, piemēram, Kuldīgas Sv. Annas baznīcā, kur saimnieko mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics, absolūti neož pēc naftalīna, drīzāk pēc roka, motocikla un citām aizraujošām lietām. Man ir aizdomas, ka tādu mācītāju Latvijā ir diezgan daudz,” saka komponists, mūzikas žurnālists Edgars Raginskis.
Ārpus likuma

Ārpus likuma

2016. gada 10. jūnijā, 13:17
„Vīriešu ordinācijas nostiprinājums baznīcas Satversmē papildus pasludina sievietes ārpus likuma. Pozitīvais ir tas, ka pašā baznīcā skaidrāk ieskanējušās arī balsis par sieviešu ordināciju un skaidra luteriska evaņģēlija aizstāvību,” saka Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode.
Atlīdzināt kaitējumu

Atlīdzināt kaitējumu

2016. gada 9. jūnijā, 16:09
„Piespiedu darbs tiek piespriests bieži. Arī sabiedrībai tas šķiet viens no adekvātākajiem, jo cilvēks ar darbu ir spiests atlīdzināt citiem nodarīto kaitējumu. Ja cilvēks izprot viņam piespriesto un ir gatavs to izpildīt, sadarbība ar mums veidojas vienkārša,” saka Diāna Lūse.
Elektromagnētiskais lauks

Elektromagnētiskais lauks

2016. gada 7. jūnijā, 15:10
„Datori, printeri – viss izstrādā elektromagnētisko lauku, kas uz cilvēku iedarbojas. Tāpēc, ja kādu ierīci todien nelietojat, to der atvienot no strāvas. Tikko tas izdarīts, elektromagnētiskais lauks neizstarojas. Pat tad, ja ierīce izslēgta, bet tīklam pievienota un tai spīd dežūrgaismiņa, lauks ir,” skaidro darba aizsardzības un ugunsdrošības speciāliste Gundega Brūvere.
Numura citāts

Numura citāts

2016. gada 3. jūnijā, 16:18
Tikšu ārā!
Skaistie logi

Skaistie logi

2016. gada 2. jūnijā, 15:17
„Man par logiem bija tādi kreņķi, ka nezināju, ko darīt, – tie jau gāzās ārā! Jauni maksā ļoti dārgi, un galdniekiem tādus taisīt sarežģīti. Centra puiši palīdzēja, un es pati varēju tā smuki uztaisīt. Tagad ir kā pakešnieki, jo ķite stiklu satur stingri, tie vairs negrab un aukstums nenāk iekšā,” par Kuldīgas restaurācijas centra logu akciju saka Anna Isajeva.
5 virzieni

5 virzieni

2016. gada 31. maijā, 14:18
„Izaugsmi mēs redzam piecos virzienos – izglītība, demogrāfija, inovācijas, cilvēku spēja veidot uzkrājumus, kā arī lepnums jeb patriotisms, kur iekļaujas arī latviskā dzīvesziņa,” par Kaimiņa partiju saka tās pārstāvis filozofs Atis Zakatistovs.
4 stadijas

4 stadijas

2016. gada 29. maijā, 11:15
„Vienmēr, kad veidojas valsts, uzņēmums, attiecības vai jebkas cits jauns, tas iziet cauri četrām attīstības stadijām: eiforijai seko vilšanās, tad ir saskaņas meklēšanas laiks, kam jānoved pie sadarbības,” saka personiskās izaugsmes treneris Tālivaldis Vilnis.
Skola - cietoksnis

Skola - cietoksnis

2016. gada 26. maijā, 14:38
„Jūs Kuldīgā turat vienu skolu pierobežā kā cietoksni, un Ventspils novads tur savu skolu kā cietoksni pierobežā. Abas skolas mokās, abām nepietiek skolēnu. Apvienošana nav iespējama, jo tas novads, kas likvidē skolu, ir cietējs dubultā,” saka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi