Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 21. novembrī
  • Latvijas 100 gadu svinības novados.
  • Migrēna: kā ar to sadzīvot.
  • Īvandē sumina savējos.
  • Kāpēc restaurācijas centrs tik dārgs?
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Divēji teātri

Divēji teātri

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
„Sev par lielu prieku konstatēju divas disciplīnas uz skatuves un zālē: aktieri neālējās, netirināja rokas un kājas, un publika bija klusa un uzmanīga. Ir lauciniekiem divējāda tipa teātri: kultūras faktors un balagāns... Pēdējā veicināšanai nav nekādi kursi vajadzīgi!” tā 1927. gadā teicis režisors Lejas-Krūmiņš Rīgā par teātra kursiem Nīkrācē.
"Kā cepure bez dibena"

"Kā cepure bez dibena"

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
„Pļaut zāli un tīrīt sniegu – tas ir kā bērt naudu cepurē bez dibena,” saka Kabiles pagasta pārvaldes vadītājs Tālvaldis Bergmanis.
Gudrais pulkstenis

Gudrais pulkstenis

2017. gada 19. jūnijā, 00:00
Viedpulkstenis arī atgādina, ka jākustas, piemēram, kad stundu ir braukts mašīnā vai sēdēts krēslā, tas novibrē.
Dūdas - meitenes vai mūzikas instruments?

Dūdas - meitenes vai mūzikas instruments?

2017. gada 16. jūnijā, 00:00
Reiz Alsungas kopa "Suitu vīri" uzaicināta kuplināt Ūsiņa dienu "Jāņkalnu" folkloras takā Talsu pievārtē. Kad dziedātāju pārstāvis Juris Lipsnis "Jāņkalnu" īpašniecei Aivai Daukšai (vienai no TV šova "Īstās latvju saimnieces") sacījis, ka paņems līdzi arī dūdas, mirkli bijis klusums. Tad Aiva noteikusi: „Nu, nezinu – kaut kādas meitenes jau te būs…” Par šo notikumu abi smejas ikreiz, kad satiekas.
Vai mūsdienās tā notiek?

Vai mūsdienās tā notiek?

2017. gada 9. jūnijā, 00:00
„Tagad cilvēki reti ballējas cauru nakti. Tomēr reiz spēlēju mazā miestā, kur kaimiņos arī bija paredzētas dejas, bet tās pajuka. Bez balles palikušie ieradās, un sākās reāls kautiņš ar vietējiem. Nemaz neticēju, ka mūsdienās tā vairs notiek. Klusi savācu savas mantiņas, mašīnā iekšā un prom,” atceras mūziķis Aivars Konutis.
"Vēlēšanu rezultāti mani nepārsteidz"

"Vēlēšanu rezultāti mani nepārsteidz"

2017. gada 7. jūnijā, 00:00
„Daudziem bija mērķis gāzt Nilu Ušakovu, diemžēl jāatzīst, ka viņa konkurenti bija vājāki. (..) Neredzam politiskajā vidē līderus. Cilvēki nevar un nevar savākties spēcīgam iznācienam. Vēlēšanu rezultāti mani nepārsteidz. Priecājos, ka nekas nav mainījies Kuldīgā, brīnos, ka viss nemainīgi palika Jelgavā,” saka arhitekte Zaiga Gaile. ("Latvijas Avīze", 6. jūnijs)
Atpūta mežā

Atpūta mežā

2017. gada 5. jūnijā, 00:00
„Ieeju mežā un jūtos kā medību suns – gribas skriet un meklēt sēnes vai ogas. Kad salasu pirmo litru ogu un pārberu lielajā grozā, tās noskan un pārklāj groza dibenu. Tik patīkami!” saka bijusī prokurore Dzintra Roga.
Bēgošā pensija

Bēgošā pensija

2017. gada 26. maijā, 00:00
„Kuldīgā paredzēta vecās slimnīcas rekonstrukcija, un vienā korpusā būs tehnikums. Tas būs darbs, ko droši vien darīšu līdz savai bēgošajai pensijai, kas ik pa brītiņam attālinās pa trim mēnešiem. Kā smejos, mans aktuālākais nākotnes plāns ir noķert pensiju. Tā ir interesanta nodarbošanās,” saka Ojārs Pečulis.
Labā mājas aura

Labā mājas aura

2017. gada 19. maijā, 00:00
„Ja nevienam nav jāauro, tad jau mājā aura ir laba,” par labo noskaņu dzīvoklī Annas ielā nosmej kuldīdznieki Austra Miltrīda un Laimonis Saliņi, kuri nesen nosvinēja 60. kāzu jubileju.
Ieteikums tiem, kas iet pirtī

Ieteikums tiem, kas iet pirtī

2017. gada 17. maijā, 00:00
Pirtī ejot, jābūt uzmanīgam. Ja, nolaizot sevi, sviedri ir saldi, uzreiz jāskrien ārā. Tas nozīmē, ka visas sliktās vielas jau izvadītas un organisms izdala dzīvības sulas, norāda makrobiotikas speciālists Roberts Lācītis.
Smaidīgais autobusa šoferis

Smaidīgais autobusa šoferis

2017. gada 15. maijā, 00:00
„Ir interesanti strādāt ar cilvēkiem: iekāpj kāds skābs ģīmītis, pasmaidi, piemiedz ar aci, viņš uzsmaida pretī,” saka vārmenieks, autobusa šoferis Gatis Blumbergs.
Ielu laistītāji

Ielu laistītāji

2017. gada 10. maijā, 00:00
Vienības ielas iedzīvotāja iesaka "Kuldīgas komunālajiem pakalpojumiem" ātrumvaļņus nomainīt pret ielu laistīšanu. "Guļošie policisti" esot salikti nevietā un nevienam labumu nedodot, bet ielas Putnudārzā put tā, ka cilvēkiem nav, kur glābties.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi