Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Spogulis uz katra stūra

Spogulis uz katra stūra

2017. gada 28. aprīlī, 00:00
„Nu Kuldīgā varēs spoguļoties uz katra stūra,” domes transporta komisijas sēdē secina "Kuldīgas komunālo pakalpojumu" ielu un laukumu apsaimniekošanas speciālists Gatis Ozols, jo tiek spriests par kārtējā spoguļa ierīkošanu slikti pārredzamos krustojumos.
Latviešu pamatēdiens

Latviešu pamatēdiens

2017. gada 21. aprīlī, 00:00
„Latviešiem pamatēdiens vienmēr bijis kartupelis, bet saldajā – maize, medus un piens. Tas paliek nemainīgi, mainās tikai pasniegšanas veids,” saka skolotāja Anita Bērziņa.
"Pulverīšus taisījām pašas"

"Pulverīšus taisījām pašas"

2017. gada 12. aprīlī, 00:00
„Toreiz gatavo zāļu nebija – sastāvdaļas tika atvestas lielos traukos. Klepus laikā milzīgā daudzumā fasējām mikstūras, zivju eļļu. Pulverīšus taisījām pašas. Farmaceits jauca sastāvdaļas, mēs locījām. Tie bija jāsaloka ļoti daudz – vienam cilvēkam vajadzēja pa 100–120 pulverīšiem,” atceras Ilga Sokolovska.
Kļūdas nelabo

Kļūdas nelabo

2017. gada 10. aprīlī, 00:00
„Ja kāda atzīme man nešķiet pietiekami laba, labot tomēr neeju. Ķirurgs jau arī neko vairs nelabo! Tāpat galdniecībā: ja ko nepareizi nozāģē, labot vairs nevar – jātaisa jauna detaļa,” saka Kuldīgas tehnikuma audzēkne Katrīna Spēkaine.
Bez kopšanas nekas neaug

Bez kopšanas nekas neaug

2017. gada 7. aprīlī, 00:00
„Man tirgū prasa: „Vai jums ir puķe, kuru nevajag laistīt?” Es atbildu, ka tādas ir plastmasas puķes, bet arī tām jāslauka putekļi. Bez kopšanas nekas neaug,” saka stādaudzētājs Voldemārs Mālnieks.
"Fermā nākt nevajag"

"Fermā nākt nevajag"

2017. gada 31. martā, 00:00
Bijusī rīdziniece, tulkotāja Baiba Vētrāja stāsta, ka Kuldīgā vai tās apkārtnē meklējusi jebkuru darbu: „Par slaucēju no Kuldīgas apvidus piezvanīja viens cilvēciņš. Šķita, ka viņu vairāk interesēja mani pavilkt uz zoba: vai tad nu mācēs. Parunājām, nekas neiznāca. Viņš pateica, ka man fermā nākt nevajag.”
Rati, kas jāvelk kopā

Rati, kas jāvelk kopā

2017. gada 22. martā, 00:00
„Komandas darbu var simboliski atainot kā ratus, kas jāvelk kopā. Bet ne vienmēr tas rit raiti. Katrs darbinieks ieņem kādu pozu: viens velk no visa spēka, cits ratos iesēžas, vēl kāds stumj, bet atrodas arī tāds, kurš iebāž spieķi ritenī,” saka Dāvids Grāveris.
Kunga dūšā uz iedzīvotāju sapulci

Kunga dūšā uz iedzīvotāju sapulci

2017. gada 20. martā, 00:00
Iedzīvotāju sapulce Sieksātē jautrību sacēla kāds vietējais kunga dūšā, kurš mēģināja pievienoties runas vīriem un klausītājiem. Skrundas pašvaldības policisti, kuri bija ieradušies uz tikšanos, iekarsušo vīru vairākkārt vadīja uz mājām, tomēr viņš neatlaidīgi centās piedalīties.
Saudzējams ir vecais

Saudzējams ir vecais

2017. gada 17. martā, 00:00
„Visu mūžu biju celtnieks, esmu uzcēlis vairākas mājas. Bet nu esmu sapratis, cik saudzējams ir vecais, – skatos uz to citām acīm. Man patika entuziasta Jura Zviedrāna lekcijas. Viņš pēc fotogrāfijas tik daudz ko spēj izstāstīt, piemēram, par vecām durvīm,” saka Jānis Korāts.
Desu luņķi pret krūzīti

Desu luņķi pret krūzīti

2017. gada 13. martā, 00:00
„Ja vajag, piedalos akcijās. Lai dabūtu krūzīti ar uzņēmuma "Nākotne" logo, bija jānopērk pieci desu luņķi. Nopirku. Vienu desu paturēju, pārējās izdāvāju citiem,” saka Laura Dzērve.
"Ja nu kas, man būs liecības"

"Ja nu kas, man būs liecības"

2017. gada 10. martā, 00:00
„Varu parādīt kasetes, kurās no Latvijas Radio ierakstīts viss, ko tas raidīja barikāžu laikā. Toreiz to darīju ar domu: ja nu kas, man būs liecības. Tas nu ir mans devums Latvijai,” saka kolekcionārs Atis Gunivaldis Bērtiņš.
Sociālais darbinieks

Sociālais darbinieks

2017. gada 3. martā, 00:00
„Sociālajam darbiniekam jāatrod īstie vārdi, ko cilvēkam pajautāt. Bieži, ierodoties pie mums, naudas pabalsts viņam nav tas būtiskākais. Vienkārši ir vajadzība iziet no mājas un izrunāties,” saka Kuldīgas sociālā dienesta darbiniece Vineta Brūdere-Sedliņa.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi