Meklēt
Sākums
Covid-19
Kultūra
Ekonomika
Dzīve
Izglītība
Vēsture
Sports
Kriminālziņas
Politika
Mums raksta
Reklāmraksti
Pazīsti, atbalsti, sargā
Nepalaid garām
Lai lauki nepaliek bez cilvēkiem
Cik droša dzīve
Par sapratni un iecietību
Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts
Novadi zaļo
Baumas vai patiesība
Fotokomentārs
Ilustrācija
Aptauja
Drukātā avīze
Abonēšana
Meklēšana
Vārda dienu svin: Krišs, Ksenija, Eglons, Egle
Svētdiena, 2021. gada 24. janvāris, 23:06
+1° C, vējš 2.06 m/s, A-ZA vēja virziens
Laikraksts Kurzemnieks
Covid-19
Ziņas
Kultūra
Ekonomika
Dzīve
Izglītība
Vēsture
Sports
Kriminālziņas
Politika
Baumas vai patiesība
Žurnālisti pēta
Lai lauki nepaliek bez cilvēkiem
Cik droša dzīve
Par sapratni un iecietību
Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts
Novadi zaļo
Mums raksta
Reklāmraksti
Pazīsti, atbalsti, sargā
Abonēšana
Kā mainās sistēma
„Ar ierēdniecību ir kā ar elementārdaļiņām kvantu fizikā – ja uzcītīgi vēro, sistēmas darbība mainās.” (Veselības ministrs Daniels Pavļuts tviterī)
2021. gada 22. janvārī, 07:04
Gandarījums
„Vislielākais gandarījums ir tad, kad pēc pirmreizējās paviesošanās kādā pilsētā no tās atkal zvana un prasa, vai nav kaut kas jauns, ko tur atrādīt. Bet latvieši nav no tiem, kuri vienkārši uz ielas teiks pateicības vārdus. Reti kurš nāk klāt un kaut ko saka,” secina gaismas šovu uzņēmuma Artistic īpašnieks Jānis Pētersons.
2021. gada 12. janvārī, 09:52
Normāla sadzīve
„Dienā, kad izdomā pat trīs aktivitātes, laiks kopā paiet ļoti ātri, esmu bērnu visu dienu nodarbinājis, bet vakarā redzu viņu jau pārgurušu, lielās emocijās. Svarīgi ir arī pagarlaikoties – teiksim, tāda normāla sadzīve bez ārkārtīgi sarežģītiem plāniem,” saka divu puiku tēvs Lauris Bokišs.
2021. gada 8. janvārī, 12:38
Pareizās sastāvdaļas
„Kad prāta uzmanību apvienojam ar ķermeni, tad varam uzvārīt zupu. Tātad, ja vienā telpā ir katls, ūdens un nazis, savukārt citā atrodas zupas sastāvdaļas un uguns, kamēr šīs lietas nav savienotas, zupu uzvārīt nevar. Kamēr telpas – ķermenis un psihe – nav savienotas, īstu atrisinājumu problēmām nespējam iegūt,” saka auguma terapeite Inese Ločmele
2021. gada 5. janvārī, 09:05
Es pēdējos mēnešus tik daudz sēžu dzīvoklī, ka stingrāku ierobežojumu pieņemšana man nozīmētu tikai aizkaru aizvēršanu.
(No tvitera pērlēm)
2020. gada 15. decembrī, 11:58
Nākamajā numurā
otrdien, 26. janvārī
Novadu reforma un kultūras identitāte.
Ielas: tīrītas un netīrītas.
Kritis, bet atradis spēkus celties.
Bažas par izglītību kovidlaikā.
Drukātās avīzes e-versija
Nr. 6
Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Valodas pārpratumi
2019. gada 23. decembrī, 00:00
„Ļoti daudzas situācijas "lost in translation" ("pazudis tulkojumā") notika valodas pārpratumu dēļ. Draugs mani aicināja uz pirti, jo tur vairāki draugi gatavos bārbekjū. Es atbildēju: „Jā! Kur un cikos?” Viņš prasīja: „Vai tu zini, kas ir pirts?” „Nē!” Izrādās – vajag ņemt līdzi peldkostīmu un dvieļus,” tā mācību laiku Kuldīgas ģimnāzijā atceras Ana Beatrise da Kosta Moreira no Brazīlijas.
Pārtikas drošība
2019. gada 8. novembrī, 00:00
„Tā reizē ir plašs un vienkāršs jautājums, jo savā virtuvē par to atbildam paši. Pamatā ir divas lietas – personīgā un darba higiēna. Mājās reizēm visi pieļaujam kļūdas. Piemēram, vienā izlietnē mazgājam rokas, traukus un pārtiku,” saka Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pedagoģe Anita Bērziņa.
Lauku dzīves nogurdināti
2019. gada 25. oktobrī, 00:00
Vārmes amatierteātra režisore Lida Čevere atceras gadījumu šovasar Alūksnē: „Aktieriem jāspēlē, ka viņi nāk no bērēm. Izdomājām, ka viņi uz skatuves uznāks no zāles – lauku dzīves nogurdināti, iedzēruši, ne visai smuki saģērbušies. Kultūras nama vadītāja pielēca kājās: „Tā! Ko tie te tagad dara?” Viņa nodomāja, ka tie nav aktieri...”
Lai nenonāk jūrā
2019. gada 21. oktobrī, 00:00
Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs Kurzemes pašvaldību vadītājiem stāsta par mencu zvejas aizliegumu Baltijas jūrā: „Nav vainojami zvejnieki, ka par daudz nozvejojuši. Mums katram jāpadomā, kas nonāk jūrā: kādus tīrīšanas līdzekļus lietojam, cik bieži mazgājam mašīnas, ko aizpludinām kanalizācijā.”
Satelīttehnoloģiju nākotne
2019. gada 2. oktobrī, 00:00
„Nākotnē īpašu kameru varētu piestiprināt pie traktora, un zemnieks pats varētu noteikt, cik laba zāle ir viņa laukā. Ja šāda kamera ir satelītam, varētu redzēt, vai zemnieki savas platības nopļauj, novērtēt, cik zemes izmantots lauksaimniecībai, lielā platībā apskatīt mežus,” par satelīttehnoloģijām saka kuldīdznieks Roberts Trops.
Pats sava darba instruments
2019. gada 30. septembrī, 00:00
„Aktieris ir tāds pats cilvēks kā citi. Galvenais, kas šajā profesijā atšķirīgs, – viņš pats ir sava darba instruments. Viņa balss, ķermenis. Svarīgi, kā apgūta spēja sevi kā instrumentu izmantot,” saka Zane Daudziņa.
Latvijas sviestmaize
2019. gada 27. septembrī, 00:00
„Zināt, kā ir ar sviestmaizi, kad rika palikusi maza, bet sviesta vēl daudz? Sasmērē virsū visu. Bet vajag to sviestu pa visu Latviju pa kumšķiem izvietot!” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Kāds būs jaunietis pēc desmit gadiem?
2019. gada 2. septembrī, 00:00
Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra darbinieks Adrians Dravnieks domā: „Tāds, kurš guļ mājās, viņam ir mājmācība, viņš darbojas ar savu planšeti. Robots atnes ēdienu, aizved uz dušu. Principā viņš tikai guļ un aptaukojas. Bet ļoti ceru, ka tā nenotiks.”
Gluži kā vīns: jo vecāks, jo labāks
2019. gada 21. augustā, 00:00
„Jaunāks nekļūstu, bet ar tehniku, pieredzi un prātu varu daudz. Var teikt – esmu gluži kā vīns: jo vecāks, jo labāks,” smejoties saka basketbolists Kalvis Sprūde.
Par daudz papīru
2019. gada 19. augustā, 00:00
„Tas, kas man nepatīk skolā, ir papīri. Reizēm šķiet, ka dokumentācijas ir par daudz,” saka Kuldīgas Centra vidusskolas skolotāja Antra Spuļģe.
Starp dzirnavām
2019. gada 16. augustā, 00:07
„Mēs visi esam starp dzirnavām – skolas direktors starp kolektīvu un izglītības nodaļu, izglītības nodaļa starp skolotājiem un pašvaldību, ministriju.
Vai puiši dušā dzied?
2019. gada 31. jūlijā, 00:00
„Puišiem dušā patīk dziedāt, un, ja pazūd karstais ūdens, tad var paņemt arī augstās notis,” saka Jana Volksone-Pronckus, kura darbojas Zemessardzē.
«
Previous
3
4
5
6
7
8
9
»
Next
Nepalaid garām
Jauni ierobežojumi
Ministru kabinets lēma no 12. janvāra atvērt apmeklētājiem bibliotēkas, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai. Bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk būs slēgtas. Tāpat klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas. Pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai:
redakcija@kurzemnieks.lv
.
Aptauja
Ar kādām fiziskām aktivitātēm/ sporta veidiem ārpus telpām esat nodarbojies šoziem?
Pastaigas
Sniega tīrīšana
Braukšana ar ragaviņām
Skriešana
Slidošana
Slēpošana
Nūjošana
Orientēšanās
Makšķerēšana
Labprāt nodarbotos, bet nesanāk laika
Nepatīk atrasties laukā
Nepatīk fiziskas nodarbes
Fotokomentārs
Dižknābis jeb svirpis (Coccothraustes coccothraustes).
Žubīšu dzimtas dziedātājputns. Latvijā samērā parasts ligzdotājs, bet izplatība ir nevienmērīga. Ikdienā šo skaisto putnu var pat nepamanīt, bet Kuldīgā tādu ir gana daudz.
www.kurzemnieks.lv izmanto sīkdatnes, lai personalizētu lapas saturu un analizētu apmeklētāju plūsmu.
Lasīt vairāk
Sapratu