Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Uzvarētāji un veiksminieki

Uzvarētāji un veiksminieki

2017. gada 1. martā, 00:00
„Mēs labprātāk gribētu būt uzvarētāji un veiksminieki, tādi, kas bez aizķeršanās spēj tikt galā ar dzīves grūtībām un izaicinājumiem. Nevarēt, nespēt, nesaprast, justies bezpalīdzīgam nav gluži tas, pēc kā ilgojamies, un tomēr bez šādas pieredzes nenotiek izaugsme, nerodas briedums, mūsos apslēptajam potenciālam nav iespējas īstenoties,” saka Rīgas mācītājs Kaspars Simanovičs.
Katram savs

Katram savs

2017. gada 27. februārī, 00:00
„Mūsdienās vecākiem šķiet, ka bērns, kurš skrien ātrāk, stiprāk uzsit pa bumbu, iesit vārtus, ir labākais. Tā nav. Katram bērnam ir savs attīstības vecums, viens nobriest agrāk, cits vēlāk,” saka futbola treneris Mareks Raihs.
Hierarhija Ķīnā

Hierarhija Ķīnā

2017. gada 24. februārī, 00:00
„Ēdienreize ķīniešiem ir svēta. Ir trīs obligātās ēdienreizes, ko nedrīkst izlaist. Viss ir iedalīts – tagad ēdam, tagad – guļam. Sabiedrībā valda stingra hierarhija, un tas saistīts ar to, ka viņu ir tik daudz,” saka Aija Veldruma.
Nezvanīs kapu zvanus

Nezvanīs kapu zvanus

2017. gada 22. februārī, 00:00
„Neesmu atbraukusi zvanīt kapu zvanus un varu visus nomierināt – neviens netaisās neko Kuldīgas slimnīcā slēgt,” teica veselības ministre Anda Čakša.
Valentīndiena Vācijā

Valentīndiena Vācijā

2017. gada 13. februārī, 00:00
Vācijā Valentīndienā mīlētāji apdāvinās ar ziediem, šokolādi, dāvaniņām sirds un sivēna formā. Sivēni tur simbolizē veiksmi un iekāri.
Galvenās - zināšanas

Galvenās - zināšanas

2017. gada 10. februārī, 00:00
„Biznesā galvenais ir zināšanas, kur preci pārdot, nevis kā to saražot. Parasti cilvēks sāk no otras puses. Saaudzē simtiem kazu, jo semināros dzirdējis, ka būs perspektīvi, un ir izmisumā, kur likt, jo tā ir specifiska niša, kur pašam viss jāatrod,” saka "Smaidu" īpašnieks Jurģis Bružāns.
Ķirurga un automehāniķa salīdzinājums

Ķirurga un automehāniķa salīdzinājums

2017. gada 8. februārī, 00:00
„Ar ķirurģiju ir tikpat kā ar autoremontu – servisā nomaina detaļas. Tikai cilvēkam to dara ķirurgs, nevis automehāniķis,” salīdzina mākslinieks Valdis Līcītis.
Sveču ietekme uz veselību

Sveču ietekme uz veselību

2017. gada 6. februārī, 00:00
„Lai arī svecītes liesma attīra gaisu un rada labvēlīgu ietekmi uz cilvēku, degšanas laikā telpā tiek patērēts skābeklis, izdalās ogļskābā un tvana gāze, sodrēji, krāsvielu un smaržvielu sadegšanas vielas, tādēļ telpa arī jāvēdina,” atgādina bioloģijas doktors Jēkabs Raipulis.
Kuldīga Zviedrijā

Kuldīga Zviedrijā

2017. gada 3. februārī, 00:00
„Ja Zviedrijā redzi ceļa policistu ar trikotāžas polo kreklu, tad zini, ka tas ražots Kuldīgā,” saka Kuldīgas tekstila valdes loceklis Jānis Mežgailis.
Leļļu meistares pirmie soļi

Leļļu meistares pirmie soļi

2017. gada 1. februārī, 00:00
„Sākumā, neko nesaprotot, sataisīju nez cik leļļu. Visas bija ar dīvainiem sejas vaibstiem, bet es gribēju princeses,” pirmos soļus šajā mākslā atceras leļļu meistare Silvija Bērziņa no Rīgas.
Skaistā Kuldīga

Skaistā Kuldīga

2017. gada 27. janvārī, 00:00
„Kuldīgu kā tādu pieklājīgu dāmu nereti aizēno ņiprāki lielākie kaimiņpilsētas brāļi. Bet vērīgākie un gudrākie Latvijas iedzīvotāji ievēro Kuldīgas skaistumu un gudrību. Tā ir skaistākā pilsēta Latvijā, un te ir spēcīgākās šaha tradīcijas,” Kuldīgas biznesa inkubatora atklāšanā teica bijusī kuldīdzniece, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
Vecumdienu ainiņa

Vecumdienu ainiņa

2017. gada 25. janvārī, 00:00
„Tur ir daudz plašuma – kalni vai ūdens mala. Es sēžu (sēžu?) un mazbērniem kaut ko stāstu vai arī ampelējos ar viņiem,” tā savas vecumdienas iztēlojas ekstrēmais ceļotājs Kārlis Bardelis.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi