Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 21. novembrī
  • Latvijas 100 gadu svinības novados.
  • Migrēna: kā ar to sadzīvot.
  • Īvandē sumina savējos.
  • Kāpēc restaurācijas centrs tik dārgs?
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Mākslīgais intelekts

Mākslīgais intelekts

2017. gada 12. janvārī, 16:29
„Runas par mākslīgā intelekta spējām ir pārspīlētas. Mākslīgā intelekta programmas tiešām daudz ko spēj, taču tās to spēj, sekojot instrukcijām. Tās nespēj pašas izdomāt, kas būtu jādara. Robotu sacelšanās mums nedraud vēl ļoti ilgi,” medijiem sacījis profesors, Eiropas Gada cilvēks Andris Ambainis.
Kā bērni cep maizi

Kā bērni cep maizi

2017. gada 10. janvārī, 15:09
„Skolēniem patīk maizi cept. Man te dažādi bijuši: ekskursanti, no suitu tradīciju skoliņas, ģimenes ar bērneļiem. Visi sastājas abrai apkārt, iegrūž rokas un tad brīnās, ko darīt. Mīca tā, ka pilnas ausis ar mīklu un uz grīdas arī tiek. Bet pēc tam katram tiek silts kukulītis,” saka Alsungas skolotāja un īstena suitu saimniece Skaidrīte Nagliņa.
Latvijas patrioti

Latvijas patrioti

2017. gada 6. janvārī, 17:06
„Toreiz no Spānijas zvanīja un lūdzās, lai braucam palīgā vākt apelsīnus un mandarīnus, jo bijām pierādījuši, ka protam strādāt un esam labi cilvēki, tomēr nepalikām. Esam Latvijas patrioti. Mājas ir mājas,” saka Rūta Lindberga.
Ģimenes fotogrāfijas

Ģimenes fotogrāfijas

2017. gada 3. janvārī, 15:59
„Ģimenes fotogrāfijas glabājam ne tikai datorā, bet arī albumos. Visu, ko dara bērni, cenšamies iemūžināt, lai viņi var paskatīties, kā bērnībā gājis. Albumos ir arī omītes bildes, vēl jāfiksē cilvēki, kas tur redzami, jo pēc gadiem to neviens vairs nezinās. Esam sabildējuši arī mājas remontu – jau tagad grūti iztēloties, kā te kādreiz izskatījās,” saka īvandniece Gunita Kudrovska.
Z paaudze

Z paaudze

2016. gada 30. decembrī, 18:03
Pēc 1994. g. dzimušie ir tā sauktā Z paaudze. Tas nozīmē – interneta paaudze, kura augusi un atrodas nepārtrauktā "pieslēgumā": 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Šī iemesla dēļ viņi ar draugiem vairāk sazinās tiešsaistē nekā klātienē.
Vai būs precības?

Vai būs precības?

2016. gada 30. decembrī, 08:06
Jaungada vakarā nes malkas klēpi istabā. Kad ienes, tad izskaita. Ja malkas gabali iznāk pāris, tad nākošā gadā apprecēsies; ja nav pāris, tad paliks vēl vienu gadu meitās. /Latviešu ticējums./
Mežs ir jāravē

Mežs ir jāravē

2016. gada 13. decembrī, 15:05
„Mežs līdzīgi kā dobes ir jāravē, lai vērtīgie koki varētu netraucēti augt. Turpinot līdzības – kad mežs tiek izkopts jeb izravēts, "nezāles" jeb mazvērtīgā koksne nonāk pie mums,” saka SIA "Palleteries" tirdzniecības vadītājs Jānis Beļakovs.
Anniņai salst

Anniņai salst

2016. gada 9. decembrī, 15:05
„Strūklaka "Anniņa" 1905. gada parkā man mīļa kopš bērnības. Kad ar mammu ziemā gājām tai garām, vienmēr uztraucos, ka Anniņai auksti, solīju atnest savu kleitiņu,” atceras tagad siltajā Itālijā dzīvojošā kuldīdzniece Elita Kronberga.
Skriešana - meditācija

Skriešana - meditācija

2016. gada 2. decembrī, 17:14
„Skrienot es meditēju. Kopš sāku skriet, dzīvē daudz kas mainījies: draugi, prioritātes. Tad ir laiks sakārtot domas, rodas jaunas idejas. Kaut arī skrienu ar kādu kopā, tas vienalga ir darbs ar sevi. Skrējienu vienkārši baudu,” saka kuldīdzniece Sintija Linde.
"Augi pie mums atnāk"

"Augi pie mums atnāk"

2016. gada 29. novembrī, 15:31
„Pirms sešiem gadiem ārstniecības augi pastiprināti nāca uz mūsu mājām – ar vēju, ar putniem, paši sāka augt un vairoties. Mēs arī tagad strādājam pārsvarā ar tiem augiem, kas pie mums atnāk. Ar tiem varam cilvēkiem palīdzēt, dot maksimālo labumu,” saka padurniece Anita Kreicberga.
Dažādas formas skandas

Dažādas formas skandas

2016. gada 25. novembrī, 19:48
„Skaņa atkarīga no daudziem faktoriem: no telpas lieluma, iekārtojuma, no tā, vai ir mīkstās mēbeles, paklājs, arī no tā, no kuras vietas klausies. Neviens jau negrib pirkt kaķi maisā, tāpēc te klients var pasēdēt, paklausīties,” saka Artis Reimanis no SIA "Silver Note", demonstrējot savu izgudrojumu – dažādas formas skandas.
Pazudušie dejotāji

Pazudušie dejotāji

2016. gada 24. novembrī, 19:22
„Pēc informācijas Kurzemniekā uz mūsu Kuldīgas senioru deju kolektīvu atnāca vairāki kungi. Tā nopriecājāmies, ka būs, ar ko dancot! Bet iestājās neliels pārtraukums, un viņi pazuda. Gaidām atpakaļ! Mēģinājumi kultūras centrā ir katru pirmdienu 19.30. Var nākt arī vēl citi, ne tikai pazudušie!” mudina dancotājas.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi