Aizvērt
Jo jaunībā paši gribēja

Jo jaunībā paši gribēja

„Vecākiem ir tieksme bērniem likt kādu mūzikas instrumentu apgūt tāpēc, ka jaunībā viņi paši to vēlējās, bet es neieteiktu tā rīkoties. Pasaulē jau pietiek tādu cilvēku, kuri nav īstajā vietā un dara to, kas pašiem nepatīk,” saka Undīne Rolava.
2019. gada 27. martā, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 22. maijā
  • Par hokeju – Arvīds Reķis.
  • Turlavas skolai – 90.
  • Muzeju nakts iespaidi.
  • Pažarnieku svētki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kuldīga Zviedrijā

Kuldīga Zviedrijā

2017. gada 3. februārī, 00:00
„Ja Zviedrijā redzi ceļa policistu ar trikotāžas polo kreklu, tad zini, ka tas ražots Kuldīgā,” saka Kuldīgas tekstila valdes loceklis Jānis Mežgailis.
Leļļu meistares pirmie soļi

Leļļu meistares pirmie soļi

2017. gada 1. februārī, 00:00
„Sākumā, neko nesaprotot, sataisīju nez cik leļļu. Visas bija ar dīvainiem sejas vaibstiem, bet es gribēju princeses,” pirmos soļus šajā mākslā atceras leļļu meistare Silvija Bērziņa no Rīgas.
Skaistā Kuldīga

Skaistā Kuldīga

2017. gada 27. janvārī, 00:00
„Kuldīgu kā tādu pieklājīgu dāmu nereti aizēno ņiprāki lielākie kaimiņpilsētas brāļi. Bet vērīgākie un gudrākie Latvijas iedzīvotāji ievēro Kuldīgas skaistumu un gudrību. Tā ir skaistākā pilsēta Latvijā, un te ir spēcīgākās šaha tradīcijas,” Kuldīgas biznesa inkubatora atklāšanā teica bijusī kuldīdzniece, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.
Vecumdienu ainiņa

Vecumdienu ainiņa

2017. gada 25. janvārī, 00:00
„Tur ir daudz plašuma – kalni vai ūdens mala. Es sēžu (sēžu?) un mazbērniem kaut ko stāstu vai arī ampelējos ar viņiem,” tā savas vecumdienas iztēlojas ekstrēmais ceļotājs Kārlis Bardelis.
Mākslīgais intelekts

Mākslīgais intelekts

2017. gada 12. janvārī, 16:29
„Runas par mākslīgā intelekta spējām ir pārspīlētas. Mākslīgā intelekta programmas tiešām daudz ko spēj, taču tās to spēj, sekojot instrukcijām. Tās nespēj pašas izdomāt, kas būtu jādara. Robotu sacelšanās mums nedraud vēl ļoti ilgi,” medijiem sacījis profesors, Eiropas Gada cilvēks Andris Ambainis.
Kā bērni cep maizi

Kā bērni cep maizi

2017. gada 10. janvārī, 15:09
„Skolēniem patīk maizi cept. Man te dažādi bijuši: ekskursanti, no suitu tradīciju skoliņas, ģimenes ar bērneļiem. Visi sastājas abrai apkārt, iegrūž rokas un tad brīnās, ko darīt. Mīca tā, ka pilnas ausis ar mīklu un uz grīdas arī tiek. Bet pēc tam katram tiek silts kukulītis,” saka Alsungas skolotāja un īstena suitu saimniece Skaidrīte Nagliņa.
Latvijas patrioti

Latvijas patrioti

2017. gada 6. janvārī, 17:06
„Toreiz no Spānijas zvanīja un lūdzās, lai braucam palīgā vākt apelsīnus un mandarīnus, jo bijām pierādījuši, ka protam strādāt un esam labi cilvēki, tomēr nepalikām. Esam Latvijas patrioti. Mājas ir mājas,” saka Rūta Lindberga.
Ģimenes fotogrāfijas

Ģimenes fotogrāfijas

2017. gada 3. janvārī, 15:59
„Ģimenes fotogrāfijas glabājam ne tikai datorā, bet arī albumos. Visu, ko dara bērni, cenšamies iemūžināt, lai viņi var paskatīties, kā bērnībā gājis. Albumos ir arī omītes bildes, vēl jāfiksē cilvēki, kas tur redzami, jo pēc gadiem to neviens vairs nezinās. Esam sabildējuši arī mājas remontu – jau tagad grūti iztēloties, kā te kādreiz izskatījās,” saka īvandniece Gunita Kudrovska.
Z paaudze

Z paaudze

2016. gada 30. decembrī, 18:03
Pēc 1994. g. dzimušie ir tā sauktā Z paaudze. Tas nozīmē – interneta paaudze, kura augusi un atrodas nepārtrauktā "pieslēgumā": 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Šī iemesla dēļ viņi ar draugiem vairāk sazinās tiešsaistē nekā klātienē.
Vai būs precības?

Vai būs precības?

2016. gada 30. decembrī, 08:06
Jaungada vakarā nes malkas klēpi istabā. Kad ienes, tad izskaita. Ja malkas gabali iznāk pāris, tad nākošā gadā apprecēsies; ja nav pāris, tad paliks vēl vienu gadu meitās. /Latviešu ticējums./
Mežs ir jāravē

Mežs ir jāravē

2016. gada 13. decembrī, 15:05
„Mežs līdzīgi kā dobes ir jāravē, lai vērtīgie koki varētu netraucēti augt. Turpinot līdzības – kad mežs tiek izkopts jeb izravēts, "nezāles" jeb mazvērtīgā koksne nonāk pie mums,” saka SIA "Palleteries" tirdzniecības vadītājs Jānis Beļakovs.
Anniņai salst

Anniņai salst

2016. gada 9. decembrī, 15:05
„Strūklaka "Anniņa" 1905. gada parkā man mīļa kopš bērnības. Kad ar mammu ziemā gājām tai garām, vienmēr uztraucos, ka Anniņai auksti, solīju atnest savu kleitiņu,” atceras tagad siltajā Itālijā dzīvojošā kuldīdzniece Elita Kronberga.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Autotransporta satiksme Kuldīgā
ir labi un pārdomāti regulēta
ir haotiska
ir nesaprotama
ir bīstama
mani neinteresē
to vajadzētu uzlabot
Kurzemnieks Horoskopi